1.KOLO (DOHRÁVKA): FKDK VS. TJ SOKOL NEPOLISY

Branky: 35. Kodytek V. - 1., 10., 65. Pánek, 35., 44. Lihan

Sestava FKDK: Navrátil T.st. - Bartoš V., Navrátil J., Navrátil T.ml., Kodytek A., Hampl T. (85. Lukeš M.) - Najman, Bartoš M., Jiřička J. - Kodytek V., Ježek D. (76. Bélik) ... Na střídání byl ještě připraven Milan Ježek.

Sestava TJSN: Marko - Šustr (79. Hanuš), Zámečník, Chaloupka, Ullmann - Smadiš (82. Mušek), Hanuš, Lihan, Tlustý - Pánek, Spejchal

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil st., hráč (domácí):
"Hosté vyhráli zaslouženě díky své fotbalové kvalitě. V první půli jsme inkasovali čtyři branky, byť v poli jsme nebyli horším týmem. V půli druhé jsme měli územní převahu, ale bohužel pouze po vápno. Naopak jakýkoli brejk hostů "smrděl" brankou. Souhlasím s kolegou, že utkání odřídíli skvěle rozhodčí, já jen doplním, že i počet a chování nepolisských fanoušků byl zcela nadstardantní."
Milav Havlík, vedoucí mužstva (hosté):
"Na začátku jsme dali dva pohodlné góly a jak jinak - přestali hrát. Když domácí snížili, vypadalo to na drama, ale výsledek jsme si nakonec pohlídali. Středeční zápas není nic příjemného, sestavu jsme doplnili 40. letým Martinem Spejchalem, který odehrál s přehledem celý zápas a 49. letým Jirkou Muškem. Zápas v příjemném a útulném prostředí se skvěle podařil i rozhodčím."

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila mladšího:
Na velmi dobře připraveném kalenském pažitu se čekal atraktivní fotbal, protože do Kalné přijel vedoucí celek tabulky, Nepolisy. Úvod utkání byl pro domácí jako probuzení ze zlého snu. Uběhla dvacátá vteřina první minuty a za zády brankáře Tomáše Navrátila staršího už se houpal míč v síti. Ke všemu ale nemuselo dojít, kdyby na levé straně nepochybil Tomáš Hampl, který lacině ztratil míč, a toho využili kvalitní útočníci hostí, kteří věděli jak s takovou velikou šancí naložit, stav tedy v první minutě 0:1. Myslím si, že by se mohlo jednat o vůbec nejrychlejší gól soutěže. Nedalo se nic dělat, taková byla realita a domácí museli začít hrát, jinak by to také mohlo dopadnout jako před měsícem v Nepolisech, kdy Kalná obdržela výprask 9:0. Nikdo nechtěl, aby se opakovala tato ostuda, proto se kalenští snažili držek krok. Bohužel, v desáté minutě se trefil opět Pánek a stav byl tedy 0:2. Obrana domácích byla na ručník, byl zde chaos, špatné přebírání hráčů a hra nebyla dobře organizována. Hlavně chyběl důraz v osobních soubojích čehož dokázali využít kvalitní forwardi hostí. Ve 35.minutě ale přeci jen vysvitla malá naděje pro domácí. Kuba Navrátil našel přihrávkou Víťu Kodytka, který si už věděl rady kam umístit balón. Jenže o tři minuty později hostující Lihan opět našel skulinku v obraně a překonal gólmana Navrátila. Aby toho nebylo málo, agilní Lihan stihl vstřelit svůj druhý gól ještě před poločasovým hvizdem, takže se šlo do kabin za stavu 1:4.
Druhé dějství začalo tlakem domácích, kteří zatlačili soupeře na jeho vlastní polovinu, ale ke gólu to nevedlo, protože šance kalenských končili již před vápnem. Opět nás tlačila bota ve finální fázi, kdy nejme schopni dotáhnout akci do konce nebo si nepřesně přihrajeme. Nepolisy tak vyráželi do nebezpečných útoků, které končili buď na již pozornější obraně, nebo na gólmanovi domácích. Šanci si ještě připravil David Ježek, kdy byl před hranicí velkého vápna faulován Michal Najman. Davida ovšem vychytal dobrým zákrokem gólman Marko. Běžela 78.minuta utkání a po pravé straně unikl Tlustý, kterého až za cenu faulu zastavil Kuba Navrátil. Následoval tedy pokutový kop, který šel zahrát sám hostující brankář Marko. Nikdo netušil, co se stane, ale takovou fintu nečekal nikdo kromě hráčů z Nepolis. Marko se rozeběhl a chytře pouze přistrčil míč na zpoza vápna rozeběhnutého Pánka, který spolehlivě zakončil a oslavil tak svůj hattrick. Do konce utkání už se žádná z mála šancí na obou stranách neujala a tak utkání prvního se sedmým skončilo 1:5.
Domácí nemají ve svém kádru takovou kvalitu, jako měli hosté z Nepolis, to také bylo jasně vidět i na hřišti. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě a svoji kvalitu potvrdili i „Pod kaštany“.

Rozhodčí: Stejskal - Hron, Skřivánek

ŽK: 3:0 (24. Navrátil T.ml., 55. Najman, 79. Navrátil J.)