FK Dolní Kalná "B"

vs.

FK Chvaleč

4:3 (2:1)

Branky: 26., 48. a 80 z pen. Sobotka, 36. Bélik - 42. Štibraný, 52. Votava, 56. Přívratský

Sestava: T.Navrátil st. - Kohout, M.Nosek, Strnádek, Drinka - Zilvar, Přiklopil, Purkert, Sobotka - M.Lukeš, Bélik
V průběhu druhého poločasu se do hry dostali J.Korda, J.Lukeš a D.Ježek

Ke svému premiérovému utkání v novém soutěžním ročníku nastoupilo i naše béčko. V nově utvořené dvouskupinové III. třídě hostilo mužstvo FK Chvaleč. V prvním poločase měli domácí převahu, ale branka hostí jako by pro ně byla zakletá. Až ve 26. minutě se parádně trefil z trestného kopu David Sobotka a kalenští šli do vedení. Ve 36. podnikli domácí rychlou kombinační akci po pravé straně a na jejím konci byla teč Martina Bélika - 2:0. Hostům se podařilo ve 42. minutě snížit z trestného kopu na 2.1. Druhou půli začali domácí skvěle a hned v jejím úvodu se opět parádně, tentokrát hlavou, trefil po trestném kopu Petra Přiklopila David Sobotka - 3:1. Jenže poté hosté hru minimálně vyrovnali, ale hlavně, podařilo se jim vyrovnat i skore. V 52. minutě namazal Tomáš Drinka hostujícím útočníkovi, a ten tváří v tvář Navrátilovi nezaváhal - 3:2. A o čtyři minuty bylo ještě hůře, domácí golman chyboval při vyběhnutí a přívratský to okamžitě potrestal a vyrovnal - 3:3 ! Domácí vrhli vše do útoku, ale superšance Sobotky, Přiklopila a J. Lukeše bohužel brankou neskončily, navíc od tyčí se odrazily dvě krásné střely Vojty Purkerta. Až v 80. minutě hostující golman sestřelil Oldu Kohouta a nařízenou penaltu David Sobotka se štěstím proměnil - 4:3 ! Výsledkově se tak domácí premiéra rezervě povedla, herně už to až tak velká sláva nebyla. V Borovnici se příští neděli musíme prezentovat rozhodně kvalitnějším výkonem.

Rozhodčí: Seidel - F.Pilný, Herák