11.KOLO

FK Dolní Kalná - SK Jičín "B"
7:1 (2:0)

Branky: 29., 38. T.Jiřička, 69. 89. Najman, 49. J.Jiřička (pen.), 76. V.Kodytek, 78. M.Stránský - 55. P.Horáček

Sestavy:
FKDK: Richter - V.Bartoš, A.Kodytek, Stránský, V.Kodytek (82.Strnádek) - Ježek, Najman, Tauchman, J.Jiřička (79.Bélik) - Hampl, T.Jiřička
SKJ: Mauer - Šaroun, Krykorka, Srb, Bucek - Janda (55.Veg), Grosu, Kirschner, V.Horáček - P.Horáček, Sajdl

Hodnocení utkání
Tomáš Navrátil st. (domácí):
"Na výborně připraveném hřišti jsme proti oslabenému soupeři předvedli střelecky excelentní výkon a zaslouženě vysoko zvítězili. Soupeř měl v poli několik velmi dobrých pasáží, ale ve finální fázi byl zcela bezzubý. Takový výsledek jsme nečekali, neboť i trenér Vondráček neměl k dispozici stabilní opory M.Bartoše, J.Navrátila a L.Dědka. Díky v rozporu s rozpisem soutěží KFS odloženému utkání v Rudníku jsme se vyhoupli na první místo a rádi bychom na něm zůstali co nejdéle."
R.Mikolášek, trenér (hosté):
"Před utkáním jsme měli velké problémy dát dohromady 11 hráčů. Postupně se z důvodu nemoci nebo pracovních povinností omluvilo 7 hráčů. Museli jsme použít 4 hráče z dorostu, kteří měli dopolední zápas v nohách. Výsledek hovoří za vše."

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila staršího

Za sychravého podzimního počasí, ale na výborně připraveném hřišti, jsme proti oslabenému soupeři, který měl v základní sestavě čtyři mladší dorostence, kteří již měli v nohách dopolední utkání, předvedli střelecky excelentní výkon a zaslouženě vysoko zvítězili. V úvodu utkání měl více ze hry soupeř, po čtvrthodině hry však domácí, kteří rovněž postrádali tři své opory (Martin Bartoš-trest za vyloučení v Žacléři, Jakub Navrátil-zranění kolena ze školního turnaje, Láďa Dědek-zranění třísel) hru vyrovnali a začínali mít navrch. První branky se natěšení diváci dočkali ve 29. minutě, Tomáš Jiřička vystihl špatnou rozehrávku soupeře a tváří v tvář Mauerovi mu nedal šanci - 0:1. Po dalších devíti minutách to bylo 2:0, když svoji druhou branku vstřelil, no spíše "donesl" do brány, opět Tomáš Jiřička. Měli jsme i další dvě loženky po centrech agilního Tomáše Jiřičky, ale jak Zdenda Tauchman, tak Martin Stránský na těžkém terénu sami před golmanem míč nezpracovali a bylo po gólovce. Soupeř měl v poli několik velmi dobrých pasáží, dostal se i dvakrát, třikrát, do zakončení, ale to bylo velmi nedůrazné. Start do druhé půle se domácím vydařil, golman Mauer fauloval v sobotu neuhlídatelného Tomáše Jiřičku a Jarda Jiřička zvýšil z penalty na 3:0. Soupeř dal kontaktní branku v 56. minutě a najednou mu narostla křídla, ale jeho aktivita končila před naším vápnem, dovnitř ho naše nově složená a s přehledem hrající stoperská dvojice Tonda Kodytek-Martin Stránský nepustila. V závěrečné pětadvacetiminutovce předvedli naši borci střeleckou smršť a po nádherných fotbalových akcích přidali, v tu dobu již odevzdanému soupeři, další čtyři branky a za mohutného aplausu spokojených diváků ho vyprovodili sedmibrankovým výpraskem. Zejména akce Tomáše Jiřičky tažené po pravé straně s následnou přihrávkou "pod sebe" a střela do prázdné branky, to by se nechalo vyučovat na trenérských seminářích. Stejně tak branka Víti Kodytka, který "vykoupal" celou obranu včetně golmana a jeho střela do prázdné již snad nesla i náznaky "zesměšnění". V sobotu to prostě byla pod kaštany fotbalová paráda, udělali jsme další krok, ale do konce jsou ještě tři kola, ve kterých k úplné jistotě postupu do první čtyřky potřebujeme získat čtyři body. Jen připomínám, že ve hře jich je devět. Díky v rozporu s rozpisem soutěží KFS odloženému utkání v Rudníku jsme se vyhoupli na první místo tabulky a rádi bychom na něm zůstali co nejdéle.

Rozhodčí: Hlavsa - Kout, Mucha
Delegát KFS: Střížka
ŽK: 0:1 (Kirschner)