Branky: 23. T.Navrátil ml., 55. J.Jiřička (pen.), 74. D.Ježek, 83. M.Bartoš

Sestava FKDK: T.Navrátil st.-V.Bartoš, J.Navrátil, Dědek, A.Kodytek - J.Jiřička, T.Navrátil ml., M.Bartoš (82.Mich.Nosek), Najman (69.Hampl) - V.Kodytek, D.Ježek
Sestava AFKH: Nyklíček - Stelzig, Marx (81.Myšák), Ansorge (58.Valtera), Puraš, Schreiber, Zíta, Pek, Kuru, Neuschl, Tichý (16. Danihel)

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil st. (domácí):
"Dnešní vítězství bylo vzhledem ke klimatickým podmínkám a kvalitě soupeře doslova vydřené. Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale hosté měli ve svém středu tři, čtyři, nadstandartní hráče, kteří nám pořádně motali hlavy. My jsme byli důraznější, hráli po celé utkání s maximálním nasazením a hlavně jsme byli oproti soupeři produktivnější. Klukům patří velké poděkování. Do areálu přišla krásná návštěva 520 diváků, bohužel 460 jich bylo pouze na koupališti..."
Zdeněk Samko, trenér (hosté):
"Pokud nebudeme dávat góly, nemůžeme vyhrát, protože za krásu se body nedávají.K tomu první gól si dáme vlastní a u druhé branky vyrobíme nesmyslnou penaltu a ještě se pošleme do deseti, takže na zvrat není v teplém počasí síla."

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila ml.:
V úmorném vedru se odehrálo, tento týden již druhé, mistrovské utkání, ve kterém jsme přivítali celek z Hronova. Tento zápas rozhodl o tom, kdo se v tabulce posunul výš a kdo naopak níž, či zůstal na samotném dnu tabulky. Začátek utkání byl opět ve stylu „oťukávání“, kdy se obě mužstva přesvědčila, že to nebude jednoduchý zápas ani pro jeden tým a bude hlavně záležet na vyhrávání osobních soubojů, důrazu, kvalitě a produktivitě. Naše sestava se opět změnila oproti středečnímu utkání proti Nepolisím, kdy se rozestavení změnilo na klasických 4-4-2 se stopery Kubou Navrátilem a Láďou Dědkem. Do středu zálohy se tedy posunul Tomáš Navrátil ml., který hrál po boku Martina Bartoše. Tento tah trenéra Vondráčka se ukázal jako velmi dobrý a promyšlený, protože běžela 23.minuta a ve středu hřiště vybojoval Martin Bartoš míč, který ho předal Tomášovi Navrátilovi, ten prošel středem hřiště a nahrál do „ulice“ Michalu Najmovi, jenže i on se tak trochu zahnal do kouta, tedy ne přímo do kouta, ale někam k hranici velkého vápna, zasekl míč a nahrál ho pod sebe opět na nabíhajícího Tomáše, který z levé strany poslal přízemní centr levačkou, ten si do sítě srazil nešťastně hostující obránce, ale gól byl uznán Tomovi. Kalná se tedy dostala do vedení 1:0. V prvním poločase měli šanci na skórování i hosté, kdy hlavně jejich nebezpečné protiútoky a střelba ze střední vzdálenosti byly velmi nebezpečné a o vedení jsme také mohli lehce přijít. Láďa Dědek netrefil z pozice stopera míč, toho se ujal hostující útočník, ale naštěstí trefil pouze dobře postaveného nejstaršího z „dynastie“ Navrátilů. Vraťme se ještě k situaci, která byla také velmi nebezpečná. Asi tři metry za vápnem byl faulován hráč domácích, k míči se postavil již tradičně David Ježek, který poslal míč pouze do boční sítě. Kdyby míč letěl o půl metru doleva, byla by to výstavní branka. Hráči Hronova zlobili, hlavně střed hřiště, kde hráli tři až čtyři nadstandardní hráči, kteří nám motali hlavu. Rozhodčí Vrba byl tak shovívavý, že nás nechal v polovině poločasu doplnit tekutiny. Opravdu, za takového tepla je těžké hrát a běhat, ale podmínky jsou pro oba týmy stejné a my se s tím tak jako Hronov museli vypořádat. První půle byla u konce. Hronovští své šance nevyužili, zatímco Kalná ano. Docházející voda se znovu dolila, doplnili se tekutiny, hráči se osvěžili a druhý poločas mohl začít.
Úvod druhého dějství patřil aktivním domácím, kteří se snažili o přidání druhého, pojišťovacího gólu, který by přinesl klid na jejich kopačky. Jenže, nešlo hrát jen dopředu, na zadní vrátka se muselo také myslet, hlavně na střed hřiště s šikovným Danihelem a Kuru, kteří si s balonem opravdu velmi dobře rozuměli a kalenští je zastavili někdy pouze za cenu faulu. Co se ale nestalo… Běžela 55.minuta utkání a Vít Kodytek v souboji se Zítou padá v pokutovém území. Rozhodčí Vrba nařizuje pokutový kop a hostující obránce dostává druhou žlutou kartu a cesta do sprch mu je otevřena. Dalo by se polemizovat, zda to faul byl či ne, ale Zíta opravdu Víťu v rozhodující chvíli přidržel a nedal mu tak šanci se prosadit, tudíž správně nařízená penalta. K té se jako vždycky postavil Jarda Jiřička a poslal Kalnou do dvoubrankového vedení. Jenže, Hronov se nevzdával, pořád byl aktivní, pořád chtěl hrát a pořád byl nebezpečný, ale nebyl produktivní, což vlastně rozhodlo tento zápas. Domácí také mohli přidat více branek, ale finální fáze je to co nás už delší dobu zlobí. Situace, která přímo volala po gólu byla v 63.minutě, kdy David Ježek na třikrát nedopravil míč do sítě. David si ovšem spravil chuť v 74.minutě kdy konečně překonal gólmana Nyklíčka. Za tohoto stavu se již hronovští skoro na nic a tak pro ně přišel ještě poslední trest, to se v 83.minutě prosadil Martin Bartoš a upravil tak skóre na konečných 4:0.
Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale rozhodně to tak na hřišti nebylo. Kalná vybojovala tři body hlavně díky produktivitě, na kterou doplatil Hronov, který ze svých šancí neproměnil ani jednu.

Rozhodčí: Vrba - Janota, Hlavsa