4. KOLO (dohrávka) Baník Žacléř vs. FKDK

1:2

Střelci

• fkdk: Jaroslav Jiřička, Michal Najman

Hodnocení utkání: Martin Bartoš

Dolní Kalná v dohrávce čtvrtého kola zavítala ve čtvrtek 7.5. na hřiště Baníku Žacléř. Na utkání dohlížela trojice rozhodčích pod záštitou pana Šmída, kterému na lajně pomáhal ligový rozhodčí pan Pilný!

Utkání začalo opatrně a obě strany se oťukávaly. Gólové šance nepřicházely díky kvalitní defenzívě. Až v půli prvního poločasu, kdy hosté rozehrávali po faulu standartní situaci. Míč putoval do malého vápna, na který si naběhl domácí útočník a hlavou zavěsil. Hosté se nevzdávali a hráli dále svou hru. Spousta chyb na obou stranách bohužel kazily celkový dojem z utkání.

V kabině, ač při nepříznivém vývoji, panovala odhodlaná atmosféra, kterou podpořil horečným projevem trenér Vondráček. Vstup do poločasu se nám povedl. Výrazně se pod tím podepsal příchod Michala Najmana. Martin Bartoš vybojoval míč od domácího kapitána Kotka ve vlastním vápně a poslal míč na Jardu Jiřičku. Zpracování a přihrávka na spoluhráče se vyvedla, po kombinaci s Tomem Navrátilem se Jarda řítil na domácí branku. V klidu sobě vlastním zavěsil k tyči! 1:1. Nastala odmlka. Hrál se důrazný zápas a fotbalová kvalita šla stranou. Změnu přimělo až nešťastné zranění domácího kapitána Kotka. (tímto mu přejeme brzké uzdravení). Jeden z mnoha centrů do domácího vápna odvrátila domácí obrana do středu. Po kombinaci kalenských středopolařů se ke střele dostal M. Bartoš. Jeho „střela“ měla tak mizerné parametry, že dokonale našla na hranici vápna Michala Najmana. Ten bez bázně a hany poslal míč ke vzdálené tyči. Parádní střela našla své místo! 1:2 Ve zbytku utkání se domácí snažili o zvrat, ale žádná výrazná šance se již nenaskytla.

Kalná si připisuje další 3 body a odpoutala se ode dna tabulky. To jistě přispěje na morálku! Diváci z Kalné, jejich počet byl 4+1 (budoucí maminka Vendy Machková), viděli nepříliš pohledný fotbal, ale vítězství Kalné je jistě uspokojilo! Nyní nás čeká v sobotu Police nad Metují, tak HURÁ na ně!!!