6.KOLO: MFK Trutnov "C" vs. FK Dolní Kalná

MFK Trutnov "C" - FK Dolní Kalná "A"

5 : 3 ( 0 : 0 )

branky: 52. a 80. Hodbod, 56. Kulda, 59. Groer, 68. Huynh - 46. a 87. Landyš, 62. Kodytek A.

rozhodčí: Kiesler-Nožka, Havlík

ŽK: 27. Zákravský, 66. Šimočko - 18. Jiřička T., 45. Navrátil T., 66. Stránský

diváků: 70

sestavy:

MFK TU"C": Dousek - Zákravský, Šimočko, Horáček (50. Vít), Karmáček - Rada (85. Hnyk), Groer (80. Tobiáš), Jankovič (46. Kárník), Hodbod - Kulda, Huynh

FKDK"A": Navrátil T. - Bartoš V. (63. Bartoš M.), Navrátil J., Smetana, Dědek - Jiřička J., Tauchman (70. Kodytek V.), Landyš, Stránský, Kodytek A. - Jiřička T. (83. Lukeš)

Do Trutnova- Horního Starého Města jsme nejeli s poraženeckou náladou, ale s cílem uhrát dobrý výsledek, předpokladem byl ale zopakovat bojovný výkon z minulého utkání s Miletínem. To se ale bohužel nepovedlo. Po 90. minutách hry svítil na ukazateli stav 5:3, nám se utkání nevydařilo, domácí vyhráli zaslouženě. Otázkou je, jestli je náhoda, že dvakrát po sobě dostaneme venku pět branek, že ve dvou venkovních utkáních vstřelíme sedm branek a nemáme ani bod ! V HSM jsme začali utkání velmi laxně a polovinu prvního poločasu byli domácí lepším týmem. Ale v koncovce byli naštěstí bezzubí. My jsme byli velmi nepřesní, každá druhá přihrávka končila na soupeřových kopačkách. Po pětadvaceti minutách jsme hru vyrovnali, měli několik náznaků přečíslení, ale rovněž se neprosadili. Nekopali jsme ani penaltu za podražení Tomáše Jiřičky. Začátek druhého poločasu jsme si nemohli přát lepší, přihrávku mezi obránce dostal rozběhnutý Tomáš Jiřička, udělal kličku golmanu Douskovi a jeho nadýchaný centr dal hlavou do prázdné branky Honza Landyš - 0:1. Jenže to, co následovalo v dalších sedmi minutách, nemá obdoby. Domácí třemi brankami v tomto rozmezí výsledek dokonale otočili, naše naivita při bránění byla až neskutečná. V některých situacích jsme byli na hřišti jak namalovaní, bez sebemenší snahy podstupovat souboje a vyhrávat je. A zkušený soupeř toho využil a bylo rozhodnuto. Sice se nám podařilo snížit po rohovém kopu Tondou Kodytekm na 3:2, ale domácí opět v klidu přidali další branku, naprosto neatakovaný Huynh si na penaltě zpracopval míč a nekompromisně zavěsil - 4:2. My už jsme na zvrat neměli, navíc po likvidačním zákroku domácího Šimočka byl otřesen jeden z našich nejlepších hráčů Tonda Kodytek. Naopak, domácí udeřili ještě jednou, když se hlavou trefil vzrůstem nepříliš vysoký Hodbod, Jardovi Jiřičkovi a Martinu Bartošovi ještě chybělo se při jeho střeleckém pokusu uklonit, vzhledem k tomu, kolik mu nechali prostoru, by to byla slušnost.... V závěru jsme se ještě zmohli na korigaci výsledku, když se podruhé v zápase trefil Honza Landyš.

Pokud nezlepšíme mentální přístup, asi příliš šancí na lepší výsledky mít venku nebudeme.