7. KOLO: FKDK vs. TJ SKP Valdice

FK Dolní Kalná "A" - TJ SKP Valdice    7  :  1   ( 2 : 0 )

Branky: 28.,35.,56. Tomáš Jiřička, 50.,80. Zdeněk Tauchman 2, 54. David Ježek, 90. Jaroslav Jiřička (pen.) - 69. Vilímek

ŽK: 65. Navrátil - 58. Sobotka, 65. Rejman, 74. Románek, 90. Čech

Rozhodčí: Bečvář-Krucký, Ludvík

Delegát KFS: Jaroslav Mudruňka

Diváků: 150

Sestavy:
FKDK: Šulc - V.Bartoš (48.V.Kodytek), Navrátil, Dědek, A.Kodytek - J.Jiřička, Najman (64.M.Bartoš), Landyš, Tauchman, Hampl (61.D.Ježek) - T.Jiřička (77.M.Tauchman)
VAL: Mäsiar - Vilímek, Sedlák, Drahoňovský, Maxa (23.Toráč), Rejman, Románek (79.Vích), Sobotka, Volšička, Vočka (79.Čech), Špicar

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila st.
Za nádherného počasí, na výborně připraveném pažitu a ve skvělé divácké kulise zasloužené vysoké vítězství domácích borců, kteří předvedli divákům proti vedoucímu celku naší skupiny parádní ofenzivní podívanou. Úvod utkání ovšem žádnému brankostroji nenapovídal, v úvodní desetiminutovce byli valdičtí častěji u míče, ale do zakončení se nedostali. Domácí se však s postupem času rozjeli na plné obrátky a zejména útočné ataky Tomáše Jiřičky, podporované celou záložní řadou, byly pro hosty velmi nebezpečné a zrodilo se po nich také dvoubrankové poločasové vedení. A to ještě dvě, tři tutovky chytil nejlepší hráč Valdic, golman Masiar. Druhý poločas tedy sliboval pěknou podívanou, hosté chtěli manko dohonit, domácí naopak ještě nějaké branky přidat. A to se jim povedlo dokonale, v úvodní čtvrthodince druhé půle přidali tři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Pak již to byl koncert domácí ofenzívy a zejména souboj domácích střelců s výborným golmanem Masiarem. Diváci se bavili parádním fotbalem v podání svěřenců trenéra Vondráčka a Ti přibalili hostům na cestu ještě dvě branky a utkání dotáhli k zaslouženě vysokému vítězství 7:1. Domácí ve druhém poločase doslova excelovali, jak uznal i hostující trenér Kalenda, byli ve všech činnostech o třídu lepší, než jeho svěřenci, kteří ho naopak velmi zklamali. Pokud dnes někoho pochválit, tak jsou to všichni akatéři v celém areálu, hráči, rozhodčí, diváci, navíc vyšlo skvělé počasí. Pokud někoho vyzdvihnout, tak to byl určitě excelentní výkon útočníka Tomáše Jiřičky, dal tři branky, měl další šance, bylo ho plné hřiště a za velkého aplausu diváků vestoje byl deset minut před koncem vystřídán. Divák odcházel nadmíru spokojen, tedy ten kalenský, ten valdický mírně rozhořčen, ale fanouškovský tábor hostí, čítající dobrých pětadvacet příznivců, se choval velmi férově, objektivně a uznale. Parádní fotbalový zážitek, na takovýto fotbal budou lidé určitě chodit ! Prostě oslava fotbalu ! Jestli něco trošku zamrzí, tak je to pozápasová nepřesnost, jinak v utkání velmi dobrého, rozhodčího Běčváře, který napsal druhou branku Láďovi Dědkovi (přitom Láďa stál padestát metrů od míče) a tím připravil Tomáše Jiřičku o regulerní hartick a mužstvo o basičku piva...

Hodnocení utkání očima hostujícího hrajícího trenéra Vladimíra Kalendy:
"Tento zápas se nám vůbec nepovedl. První poločas jsme vytvořili několik hrubých individuálních chyb, ze kterých soupeř vsítil dvě branky. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu a nakonec domácí zaslouženě zvítězili. Tuto porážku musíme hodit za hlavu a připravit se na další utkání."