7.KOLO

Tatran Hostinné vs. FK DK
2:3 (1:1)

Branky: 7. D.Kracík (pen.), 46. Jakoubek – 20. M.Bartoš, 52. A.Kodytek, 85. Najman

Sestavy:
HOS:
 Zítko - L.Horák, Filcsák (46. T.Maličký), L.Kracík, Kosina, Jakoubek (75. Pištora), Šmucer, Polák, Lorenz, D.Kracík, Rodr (85. Slavík)
FKDK: Richter - V.Bartoš, Navrátil, Dědek, A.Kodytek - Tauchman - Ježek, M.Bartoš, Stránský, J.Jiřička (72. Najman) - V.Kodytek (77. Purkert)

Hodnocení utkání
Pavel Šmuer, vedouí mužstva (domácí):

"Diváci viděli oboustranně bojovné utkání . Kalenští vždy dokázali najít odpověď na naše vedení a skóre srovnat . V závěru zápasu hosté využili zaváhaní zadní řady a ujali se vedení , které dokázali ubránit až do závěrečného hvizdu."
Tomáš Navrátil st. (hosté):
Celé utkání bylo naprosto vyrovnané, nám se nepovedly vstupy do obou polčasů,kdy jsme inkasovali, ale vždy jsme manko dotáhli a v 85. minutě rozhodli novopečeným tatínkem Michalem Najmanem, který nemohl lépe oslavit čtvrteční narození své dcery Adélky. V nastavení vzpály na hřišti emoce, když penaltový faula Martina Bartoše vytáhl sudí mimo vápno a po rozehrání utkání ukončil. Pro nás nesmírně cenné tři body, které nás vrátily do hry o lepší čtyřku.

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila staršího
Celé utkání bylo naprosto vyrovnané, v závěru byli šťastnější hosté a tak brali tři body, které je vrací zpět do hry o první čtyřku. Trenér Vondráček ještě nemohl počítat s rekreantem Tomášem Jiřičkou a potrestaným Tomášem Hamplem, naopak po trestu již byl k dispozici Martin Stránský a služebně volný Víťa Kodytek. Došlo i ke změně v rozestavení, když svůj letitý post stopera opustil veterán Zdenda Tauchman a posunul se do středové řady. Po opatrném začátku udeřili jako první domácí, Jakoubek poslal za naši obranu nadýchaný centr, Tondy Kodytek poslal ve vápně k zemi domácího Rodra a správně nařízenou penaltu s jistotou proměnil David Kracík. Hosty to ale nepoložilo, mezi vápny se hrála vyrovnaná partie, ovšem bez zakončení. Ve 20 minutě zahrával Martin Stránský rohový kop, střelu Kuby Navrátila ještě na brankové čáře domácí obrana zastavila, pohotovou dorážku Martina Bartoše však již nikoliv – 1:1. Do poločasu se hrálo mezi vápny bez ohrožení branek a tak do kabin se šlo za spravedlivého stavu 1:1. Do druhé půle vlétli domácí borci jak uragán. Ve 46. Minutě vystihl domácí špílmachr Jakoubek malou domů Martina Bartoše, běžel sám na golmana Richtera a střelou na zadní týč poslal domácí opět do vedení – 1:2. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, když střela, centr (??) domácího hráče skončil na břevně a minutu na to golman Martin Richter fantastickým zákrokem vyráží gólovou střelu k tyči. Hosté přežili, a udeřili. V 52. Minutě napřáhl k životní střele Tonda Kodytek a jeho nechytatelný projektil zastavila až síť za zády golmana Zítka – 2:2. Hostům to vlilo krev do žil a rozhodnutí měl po parádním centru Martina Stránského na hlavě Víťa Kodytek, ale jeho pokus skvěle zlikvidoval domácí golman. Zatímco střídání v řadách domácího týmu hře směrem dopředu nepomohlo, trenér Vondráček měl na kalenské lavičce o poznání šťastnější ruku a jak Michal Najman, tak Vojta Purkert, hru výrazně oživili. V 85. Minutě přišlo rozhodnutí celého mače, David Ježek poslal za obranu dlouhý pas, na ten si nasprintoval čerstvý (no čerstvý ??) Michal Najman, domácí golman zazmatkoval a Michal, který nemohl lépe oslavit čtvrteční narození dcery Adélky, toho přehozením využívá – 2:3. V závěrečných minutách prožíváme peklo, bráníme se zuby nehty, rozhodčí signalizuje nastavení dvou minut. V 92. Minutě fauluje Martin Bartoš střídajícího Slavíka, ale sudí Vrba si druhou penaltu písknout neodváží a míč vytahuje na hranici vápna. Domácí následnou, byť zcela oprávněnou, diskuzí ztrácí koncentraci, trestný kop končí na hostující zdi a rozhodčí píská konec zápasu. Hosté tedy odjíždí s plným bodovým ziskem, ruku na srdce, se kterým asi příliš nikdo nepočítal. O to více těší a cení se. Za týden nás čeká utkání podzimu v Kunčicích, kde musím body z Taranu potvrdit a nahradit tak domácí ztráty s Valdicemi a Rudníkem. Kluci zaslouží velkou pochvalu, nerad bych někoho vyzdvihoval, ale klobouk dolů před třiačtyřicetiletým Zdendou Tauchmanem a stoperskou dvojicí Láďa Dědek a Kuba Navrátil. Pánové paráda !!

Reportáž ze stránek Tatranu Hostinné
Derby s Dolní Klanou uzavřelo první polovinu podzimní části soutěže , příští týden začínají odvety. Úvod zápasu se nám povedl v 7´zabojoval Rodr ve vápně , po zákroku obránců jsme kopali penaltu , ke které se postavil D.Kracík a poslal nás do vedení 1:0.Radost z vedení nám ale dlouho nevydržela ve 20´ zahrávali Kalenští rohový kop po kterém se štěstím propasírovali balón do sítě 1:1. Oba celky měli ještě několik šancí na změnu , skóre ale zůstalo stejné. Hned v úvodu druhé části  Jakoubek vybojoval  balón a poslal nás opět do vedení. O chvilku později utekl po křídle Šmíca jeho střelu ale zastavilo břevno. Opět se potvrdilo pořekadlo „nedáš – dostaneš“ po našem ne příliš povedeném odkopu poslal dalekonosnou střelu Kodytek A. která zamířila přímo do šibenice 2:2. Tempo hry nepolevovalo a oba celky se snažili převrhnout misku vah na svou stranu, to se povedlo hostům kteří využili zaváhání naší zadní řady a ujali se v 85´vedení 2:3. Naši vrhli vše do útoku ve snaze vybojovat aspoň remízu, velmi slibnou střelu Davida Kracíka brankář vystihl a zneškodnil. V 90´přišla velmi diskutovatelná situace když zákrok ve vápně (signalizoval i čárový rozhodčí) vytáhl hlavní rozhodčí za vápno a nařídil trestný kop , po jeho rozehrání ihned zápas ukončil. Tabulka se po tomto kole hodně vyrovnala mezi prvním a posledním celkem je rozdíl pouze čtyř bodů , bodovat v příštím kole proti Rudníku je nesmírně důležité zápas se hraje v sobotu 26.9. od 16.30 , předzápas obstarají dorostenci kteří přivítají ve 14.00 rovněž hráče TJ Rudník.

Rozhodčí: Vrba - Jehlička, Klečka
Diváků: 180 (30 z Dolní Kalné)
ŽK: 22. L.Horák, 63. Kosina – 7. A.Kodytek, 81. Ježek, 86. Najman

HVĚZDA KOLA:
Michal Najman (Dolní Kalná) - ve čtvrtek se stal otcem dcery, v sobotu rozhodl pět minut před koncem derby v Hostinném. Přejeme Michalovi i dcerce hodně zdraví a dalších podobných radostných okamžiků.