8. KOLO: FK Chlumec nad Cidlinou vs. FKDK

FK Chlumec n. Cidlinou"B" - FK Dolní Kalná"A"   4 : 1 ( 2 : 0 )

ŽK: 0:1 (Tauchman)

Diváků: 80

Sestava FKDK: Šulc-Dědek, Smetana (46.M.Bartoš), Navrátil, A.Kodytek-J.Jiřička, Tauchman, Najman, Landyš, Hampl (75.Ježek) -T.Jiřička. Trenér Miloslav Vondráček

Reportáž utkání očima Tomáše Navrátila st.
V Chlumci jsme dostali lekci z produktivity, z trestání chyb, z důrazu, z fotbalovosti, z přímočarosti. Nebyli jsme tak hrozní, jak napovídá výsledek, ale v těch atributech, které výsledek tvoří, jsme propadli. Na druhou stranu, ostudu jsme v žádném případě neudělali, domácí tým byl velmi kvalitně složen, v základu nastoupilo pět hráčů "A" týmu, kteří hráli minulý týden v základu krajský přebor proti Týništi, další tři byli ze širšího kádru, to se pak samozřejmě musí, při vší úctě k našim hráčům, projevit. Další věcí, na kterou nejsme zvyklí, je velikost Chlumeckého hřiště. To co na tom našem končí v potoce či na silnici, tak je na místním hřišti pas do křídla. Domácí toho dovedli využít, my nikoliv. V prvním poločase měli chlumečtí mírně navrch, a již ve třetí minutě jsme je posadili na koně, centr za obranu přelétl váhajícího Navrátila a Bráborec se tváří v tvář Šulcovi nemýlil 1:0. Domácí měli další dvě šance, ovšem druhou branku jsme jim svojí liknavostí opět nabídli, když jsme míč z kraje hřiště zatáhli nesmyslně na střed, tam o něj přišli a Kučera nás potrestal - 2:0. I když v poli jsme hráli relativně vyrovnanou partii, díky velmi nepřesné kombinaci v předfinální fázi jsme se do zakončení téměř nedostali. Druhý poločas začal slibně, hru výrazně oživil střídající M.Bartoš, ve 48. minutě jsme nejprve zahrozili, aby poté v 51. Tauchmanem po parádní kombinaci na jeden dotek a hlavně výstavní trefě snížili - 2:1. Domácí byli otřesení, ale my nejsme natolik mentálně a fotbalově silní, abychom toho využili. Naopak, svými chybami soupeři opět dovolíme odskočit, tak jak tomu bylo v 60. minutě, kdy Kučera vystihl velmi špatnou narážečku Kodytka a zvýšil na 3:1. A bylo rozhodnuto, navíc když ještě o dvě minuty později využívá rychlý brejk, kterému předcházelo neskutečné "zpracování" Hampla, Hartman a upravuje na konečných 4:1. O výsledku bylo rozhodnuto, náš tým jakoby se uvolnil a za posledních pětadvacet minut se dostal do snad čtyřech, pěti velmi nadějných příležitostí, a jen malý důraz ve vápně a snadi i fotbalový neum rozhodl o tom, že jsme výsledek alespoň kosmeticky neupravili. Domácí vyhráli v kontextu celého utkání zcela zaslouženě, pochvalu zaslouží i rozhodčí, i když je mi záhadou, proč na spodní okraj královéhradeckého kraje jsou nominováni rozhodčí z Liberecka. Sice se nám hezky poslouchalo, že jsme hráli velmi dobře a byli nejlepším mužstvem, který se v Chlumci představil, ale za to se body nedávají. Nám chybí především fotbalovost, ukázalo se, jak obrovským problémem některých hráčů je nahrát na deset metrů volnému spoluhráči, dát si dvě, tři přihrávky po sobě, kvalitně odcentrovat, zakončit. Projevuje se tréninkové manko, někteří hráči vidí přes týden míč jen v televizi a na hřišti to pak je samozřejmě znát. Budu se opakovat jako po utkání v Kobylicích. Porážka pro nás nic neznamená, pakliže v neděli doma porazíme poslední, ale v posledních dvou utkáních vítězné, Kunčice, a připíšeme si do tabulky tři body. Jenže to bude nesmírně těžké, pro oba týmy. Tak se nechme překvapit, ale pro diváka by to měla být ta nejlepší pozvánka...