8.KOLO

TJ Sokol Kunčice n. L. vs. FKDK
2:6 (1:1)

Branky: 37. Krejčík, 55. Míč - 32., 81. z.pen., 85. V.Kodytek, 64. J.Jiřička z pen., 72. Tauchman, 90. Najman

Sestavy
TJSK: Koščál - Prokeš (74. Chlum), Míč, Jeřábek D., Gazsi, Jílek, Kracík A., Tryzna, Krejčík (81. Švec), Jeřábek J., Kracík M. (81. Petrák)
FKDK: Richter - V.Bartoš (46. M.Stránský), Navrátil, Dědek, A.Kodytek - D.Ježek (70. Hampl), M.Bartoš, Tauchman, Najman - V.Kodytek (82.Purkert)

Hodnocení utkání
Jan Jelínek, trenér (domácí):
"Zasloužené vítězství hostů, kteří byli fotbalovější a hlavně disciplinovanější. Zápas se vůbec nepovedl trojici rozhodčích - první branka z dvoumetrového ofsajdu. Necitlivé vyloučení hráče na úvod druhého poločasu a prapodivné (ne)ponechávání výhod."
Tomáš Navrátil st. (hosté):
"V první půli se hrálo vyrovnané utkání, my jsme šli do vedení, soupeř ale nejprve vyrovnal a po pauze, kdy již hrál v deseti, se dostal dokonce do vedení. Poslední půlhodinka však byla zcela v naší režii, během 25 minut jsme oslabenému soupeři vstřelili pět branek a utkání brankově i herně zcela ovládli. Smutnými hrdiny utkání byli bohužel rozhodčí. To ale nic nemění na našem zaslouženém vítězství."

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila staršího
Sousedské derby se hrálo na perfektně připraveném trávníku za ideálního podzimního počasí. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, svojí kvalitou odpovídající postavení obou mužstev v tabulce. Do vedení se dostali ve 32. minutě hosté, když se za obranu dostal Víťa Kodytek a domácí opoře mezi tyčemi Danu Koščálovi nedal šanci - 0:1. Již tato úvodní branka vyvolala vlnu emocí, neboť dle svědků stojících na "úrovni", padla z třímetrového ofsajdu. Do poločasu však bylo vyrovnáno, hostům se nepodařilo odkopnout z předbrankového prostoru míč a Krejčík z dorážky vyrovnal. Druhá půle začala sice dle pravidel správným, ale pro fotbal necitlivým vyloučením domácího středopolaře Tryzny, což další průběh utkání výrazně ovlivnilo. Domácí se sice po nabídce hostujících stoperů dostali Míčem do vedení, ale od této chvíle již na hřišti existovalo jen jedno mužstvo, hosté. Nejprve Jarda Jiřička trestuhodně nedopravil míč do prázdné brány, což si ale vynahradil v 64. minutě, kdy po faulu na svoji osobu z penalty vyrovnal. I tato branka však byla velmi diskutabilní, neboť jí předcházel zcela evidentní ofsajd Víťi Kodytka, který ale mladý sudí Šnajdr nesignalizoval ... V 72. minutě přehoupl vedení na stranu hostí, již zcela regulerní brankou, kapitán Tauchman, a ta stála po vyšachování domácí obrany opravdu za to. V 81. minutě byl ve vápně faulován Víťa Kodytek a sám z penalty zvýšil na 4:2. V 85. minutě to byl opět pro domácí zcela neuhlídatelný Víťa Kodytek, který po rohu nedal hlavou Koščálovi šanci - 5:2. Tato branka padá opět na vrub nepozorného rozhodčího Skřivánka, neboť domácím zabránil hrát po zcela regulérně rozehraném rohovém kopu hostí a RK nechal opakovat. V poslední minutě ještě upravil na konečných 6:2 Najman. Vzhledem k uragánu v poslední třcetiminutovce zasloužené vítězství hostí, kteří další minimálně tři stopsdesátiprocentní šance ještě nevyužili. Domácí dali dvě branky a měli ještě jednu, možná dvě šance, ale jinak příliš nebezpeční nebyli.
Zatímco hosté si vítězstvím pomohli, domácí propadli na samotné dno vyrovnané tabulky.

Rozhodčí: Skřivánek - Janota, Šnajdr
Delegát: Zbyněk Wolf
ŽK: 6:0 (40. + 52. Tryzna, 61. Kracík A., 76. Gaszi, 79. Koščál, 81. Jeřábek D., 84. Chlum)
ČK: 1:0 (52. Tryzna Aleš)