Sestavy:

• FKDK: Šulc-J.Jiřička, Navrátil, Dědek, A.Kodytek-Ježek, Tauchman(77.M.Lukeš),Landyš,Najman(59.M.Bartoš), Hampl-T.Jiřička(55.V.Kodytek)
  • KUNČ.: Petrák-Chlum(7.Tušiak), A.Kracík, Punner, Gaszi-Jeřábek, Jílek, Míč, Adolf-Krejčík, M.Kracík

Hodnocení utkání očima Tomáše Navrátila st.

V nedělním popoledni se Pod kaštany konala kanonáda, kterou novodobá historie kalenského fotbalu nepamatuje. Počasí se oproti sobotě výrazně změnilo, když bylo pouhých osm stupňů, ale i tak si na stadionek našlo cestu více jak sto diváků a Ti nemohli v žádném případě litovat. Naopak litovat může ten, kdo nepřišel. Začátek utkání ale žádnému střeleckému koncertu nenapovídal, hosté byli v úvodní dvacetiminutovce daleko častěji na míči, ale domácí v této fázi utkání paradoxně rozhodli o třech bodech ve svůj prospěch. Zatímco převaha hostí byla "jalová", tak každý výpad svěřenců trenéra Vondráčka skončil brankou. To byl produktivita jako hrom, navíc se jednalo o branky z kategorie parádních. Nejprve v 7. minutě posadil Jarda Jiřička přesný centr na hlavu Tondy Kodytka a ten to nemohl trefit lépe - 1:0. Pak měli megatutovku hosté, ale Michal Šulc famózním zákrokem dokázal, jak platnou je pro domácí tým posilou. V 17. minutě byli domácí hráči potřetí na Kunčické polovině a bylo to rázem 2:0. David Ježek poslal krásnou přihrávku do křídla Tomáši Jiřičkovi, ten vyhrál sprintérský souboj s obráncem Mírou Punnerem, předložil před bránu lahůdkový míč pro Michala Najmana a ten ve skluzu nemohl netrefit zcela prázdnou bránu. Takže 2:0. Ve 22. minutě si výborně hrající Tomáš Jiřička gólovou přihrávku zopakoval, když parádní uličkou vysunul Homzu Landyše, který, ač faulován, souboj ustál a chladnokrevně obstřelil golmana Kubu Petráka - 3:0. A to nebylo zdaleka vše. Ve 25. minutě poslal dvorní nahravač v tomto utkání Tomáš Jiřička milimetrový centr na hlavu předsedy klubu Zdendy Tauchmana a ten v takovéto pozici umí trknou parádně - 4:0. Gólový účet prvního poločasu uzavřel ve 43. minutě Tomáš Hampl, když po vyšachování obrany zasunul míč do zcela prázdné brány - 5:0. Pro domácí tedy poločas z říše snů. Kdo čekal ve druhém poločase nudu, tak se velmi mýlil. Domácí svého soupeře uzavřeli na jeho polovině a přidávali další branky. V 52. a 63. minutě se trefil opět Tomáš Hampl a zkompletoval tak svůj čistý hatrick, osmou branku přidal v 70. minutě útočně laděný obránce Jarda Jiřička. Gólový účet utkání uzavřel v 75. minutě skvěle hrající Honza Landyš, když využil kolegiality kapitána Zdendy Tauchmana a na zadní tyči jen nastavil před prázdnou bránou placírku - 9:0. Poslední slovo měli hosté, ale až neskutečným zákrokem uhájil čisté konto domácí golman Michal Šulc. Diváci, tedy Ti kalenští, odcházeli namlsaní a velmi spokojení. Kunčickým jsme tak vrátili porážku 4:3 z prvního zápasu i s úroky. V tipovací soutěži, která byla před utkáním pro diváky připravena, konečný výsledek 9:0 nikdo neuhodl. Z celkem třiceti pěti vsazených tipů byl nejblíže výsledek 7:0. Pět kol před koncem soutěže jdeme opět, po zaváhání Valdic v Chlumci, do čela, a rádi bychom tam vydrželi i po sobotním utkání v Libáni. Bude to ale nesmírně těžké, neboť Libánští hrají o svoji poslední šanci ....

Hodnocení utkání pro KFS:

Tomáš Navrátil st. (FKDK): "Dnes se k nám přiklonilo střelecké štěstí, když jsme dali ze sedmi šancí devět krásných branek. V úvodní dvacetiminutovce sice byli hosté lepší na míči, na tabuli ale svítilo skore 4:0. Domácí kanonýři se rozstříleli k nevídanému koncertu a kalenský divák se jejich gólovým apetitem nesmírně bavil. Hostům nebylo dopřáno výsledek ani korigovat, proti byly zejména famózní zákroky golmana Šulce. Utkání bohužel ovlivnilo velmi chladné počasí, které derby "okradlo" o minimálně 50 diváků."

Jan Jelínek (KUNČ.): "Výsledek zápasu hovoří za vše. Naše vyložené brankové příležitosti jsme nevyužili a domácí kdyby stříleli od "kiosku", tak by to stejně skončilo v naší bráně."