FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Železnice "A"   2  :  2 ( 1 : 0 ), pen.: 4:3

branky: 9. T.Navrátil, 54. V.Kodytek - 66. Mestický, 83. Crha

penalty: dali Hapl, T.Navrátil, Drinka, D.Najman - nedal M.Lukeš

rozhodčí: David Frič (HK) - Patrik Podhajský (HK), Josef Janota (Vrchlabí)

Delegát KFS: Petr Vít (Jičín)

ŽK:  63. J.Navrátil, 80. Nosek, 83. Hampl - 83. Haken

diváků: 85

sestava: Šulc-D.Ježek (46. Zilvar), J.Navrátil, Nosek, M.Bartoš-Najman, T.Navrátil, M.Ježek (54. D.Najman), Hampl-M.Lukeš, V.Kodytek (75. Drinka)

K poslednímu podzimnímu utkání přijel na náš "pažit" nováček z lázeňského městečka Železnice, jehož trénuje v krajských vodách známý fotbalový stratég Vladimír Blažej. Domácí trenér Roman Benecký nemohl počítat se šesti hráči kádru "A" týmu (J.Jiřička, T.Jiřička, A.Kodytek, L.Dědek, V.Bartoš, Tauchman), takže musel vypomoci kluci z béčka (Drinka, M.Nosek, Zilvar, M.Ježek), za což jim patří velké poděkování. Utkání bylo sehráno na náhradním hřišti č.II, neboť hlavní plocha byla silně podmáčená a ke hře neregulerní. Vzhledem k velikosti hrací plochy se dal tedy očekávat více boj, než fotbal. První poločas byl zcela vyrovnaný, domácí borci však na rozdíl od soupeře dali do hry více srdíčka a to jim přineslo nejen několik šancí a závarů, ale také poločasové vedení, když se po rohovém kopu prosadil na zadní tyči železnickou obranou zcela ignorovaný Tomáš Navrátil. Ve druhém poločase hosté přidali na aktivitě a rázem byli na hřišti lepším týmem. Paradoxně branku jsme ale vstřelili my, Michal Najman vysunul skvělou přihrávkou Míru Lukeše, ten odcentroval a Víťa Kodytek jen lehce trkl hlavou do míče - 2:0. To byl pro hosty, kteří byli v těchto fázích utkání daleko fotbalovější, šok. Mohli jsme soupeře "dorazit", ale Michal Najman trefil pěknou střelou pouze břevno. V 66. minutě jsme na soupeřově polovině odevzadli míč, hosté ho rychle dostali za naší obranu na rozběhnutého Mestického a ten střelou z vápna snížil 2:1. Hosté do nás nadále bušili, ale obrana skvěle dirigovaná golmanem Michalem Šulcem a velmi jistou stoperskou dvojicí Kuba Navrátil - Míla Nosek (Míla klobouk dolů  !!) je absolutně do ničeho nepustila. Až přišla osudná 83. minuta. Martin Bartoš zavezl zcela nepochopitelně míč z naprosto volného kraje hřiště do přehuštěného středu, tam ho ztratil, podrážděně fauloval a hosté měli z nějakých 23 metrů výhodu trestného kopu. K míči se postavil kanonýr Crha, jeho střela prolétla naší děravou zdí a od drnu se odrazila do protipohybu golmana Šulce - vyrovnáno 2:2 !! Takový gól můžeme dostat pouze my !! Ale nevzdali jsme to a v poslední pětiminutovce chtěli domácím divákům ukázat, že chceme vyhrát. V 88. minutě odpustil rozhodčí Frič hostům jasnou penaltu, když golman Rohlíček srazil hlavičkujícího Tomáše Drinku. Více než neodpískaná penalta mrzí lži, proč ji sudí neodpískal .... Utkání tak skončilo 2:2 a šlo se na penalty. V těch exceloval domácí golman Michal Šulc, když dvě penalty vyrazil a jednu vytlačil očima.

Po zápase proběhlo v kiosku posezení a to si myslím, že se velmi povedlo. Poděkování patří zejména Tomášovi a Božence Ryšálkovým za zajištění obsluhy a výborných jednohubek a totéž Víťovi Kodytkovi za velmi chutné uzené maso a chlebíčky !

Hodnocení pro tisk:

Tomáš Navrátil st., FKDK: "Utkání se hrálo se na náhradní hrací ploše menších rozměrů, takže to byl hlavně boj. My jsme v první půli bojovali, měli šance a dostali se do zaslouženého vedení. Ve druhém poločase soupeř přidal, měl převahu, byl fotbalovější, ale paradoxně branku jsme dali my a odkočili na 2:0. Další šance jsme ale neproměnili, naopak hosté nejprve z ničeho snížili a sedm minut před koncem šťastně z trestného kopu vyrovnali. Zvládli jsme alespoň penalty, ale vzhledem k tomu, že jsme vedlli o dvě branky a měli daleko více šancí než soupeř, je to ztráta jednoho bodu. Hosté byli sice fotbalovější, ale zcela bez zakončení, vytěžili z minima maximum. Na druhou stranu buďme objektivní, v Rudníku jsme byli téměř v kompletní sestavě lepší, ale nepřivezli ani bod, teď hrála proti velmi kvalitnímu soupeři téměř půlka béčka a máme body dva. "

Vladimír Blažej, Železnice: bude doplněno