Áčko zvítězilo vysoko v Kobylicích !

FC Spartak Kobylice - FK Dolní Kalná "A"   1 : 5 ( 0 : 2 )

branky: 9. a 60. Miloš Šulc, 30. Tomáš Hampl, 50. Vojta Dressler, 87. Štěpán Drinka

rozhodčí: Marika Štěpánková - František Jehlička, Lukáš Steklík

delegát KFS: Aleš Šob

ŽK: 1:0

diváků: 10 (za oplocením UMT)

sestava: A.Scharm - M.Zilvar, J.Navrátil, L.Strnádek (65. Tad.Drinka), M.Bartoš - Š.Drinka, Mi.Stránský, M.Najman, T.Hampl - V.Dressler, M.Šulc

Utkání bylo sehráno po dohodě klubů na UMT, trošku jsme z toho měly obavy, ale nakonec nám tento povrch svědčil a přinesl štěstí. Do Kobylic jsme odjížděli pouze v jedenácti hráčích (omluvení nemocní či zranění Jarda Jiřička, Tonda Kodytek, Lukáš Kalenský, David Ježek a Láďa Dědek, pracovně vytížený Víťa Kodytek a výletující Martin Stránský) dvanáctým byl ochotně jedoucí béčkař Táda Drinka. Utkání jsme zahájili velmi aktivně a trvale se drželi na domácí polovině. V 5.minutě střílel z vápna Míra Stránský a jeho přízemní střela mířila těsně vedle. V 8.minutě běžel z levé strany zcela sám na domácího golmana Tomáš Hampl, ale obstřel golmana skončil rovněž vedle. V 9.minutě jsme se dočkali, byť velmi šťastně, Miloš Šulc atakoval rozhehrávku domácího golmna, ten do něj míč v tísni napálil a od Miloše se míč dokutálel za brankovou čáru - 0:1. Ve 23. minutě dostal krásnou průnikovou přihrávku mezi obránce Vojta Dressler a jeho zakončení bylo famozní. Jenže rozhodčí Jehlička signlizoval ofsajd, branka tedy neplatila. Ve 29.minutě zatáhl míč do vápna výborně hrající Miloš Šulc, jeho prudká, ale přesná prudká přihrávka, našla nohu Tomáše Hampla a ten rozvlnil pohotovou střelou síť podruhé- 0:2. Ve 36.minutě vysunul krásnou uličkou Štěpán Drinka Miloše Šulce, ten ale místo samostatného nájezdu vystřelil a střela byla zblokován na roh. Ve 39.minutě našel přesnou přihrávkou Vojta Dressler Tomáš Hampla a jeho zakončení bylo opět gólové, bohužel opět z údajného ofsajdu. Nestárnoucí rozhodčí František Jehlička, jak v poločase sám přiznal, měl s rychlostí našich ofenzivních hráčů velké problémy. První poločas tedy skončil naším zaslouženým vedením 0:2, mělo to ale být jednou tolik, šance jsme na to rozhodně měli. Naopak domácí našeho golmana Ferdu vůbec neohrozili. Druhý poločas jsme si chtěli pohlídt a neumožnit domácím návrat do zápasu. V 50. minutě nastal okamžik, o kterém se dlouho diskutovalo. Na levé straně dostal míč Miloš Šulc, kličkou se zbavil protihráče, který u obranného zákroku upadl a začal se svíjet (úplně bez kontaktu Miloše, v žádném případě však zranění nesimuloval !), Miloš nahrál míč před velké vápno osamocenému Vojtovi Dresslerovi a ten střelou z dvaceti mětrů vymetl parádně šibenici - 0:3. Domácí reklamovali naši nefér hru, nicméně oni zbytečně přestali hrát, rozhodčí utkání nepřerušila a hra normálně pokračovala, navíc hráč, který byl zraněn, hru již neovlivňoval, branka padla z úplně jiného prostoru. I dle vyjádření DFA pana Šoba jsme se ničeho nefér nedopustili. V 60.mintě jsme utkání zlomili definitivně, Tomáš Hampl se na brankové čáře hravě zbavil obránce, předložil míč Miloši Šulcovi a ten pěkným obstřelem za tyč zvyšuje svojí druhou brankou na 0:4. Dvě minuty na to zahrozili domácí a střelou z pravé strany trefují tyč. V 78.minutě jsme šli do velkého přečíslení, ale koncovku jsme nezvládli, střela Míry Stránského byla zblokována. V 79. minutě napálil míč z dvaceti metrů Tomáš Hampl a trefil břevno ! V 85. minutě zbytečně vystoupil Kuba Navrátil a jím uvolněný prostor využili domácí k povedené kombinaci a pěknou křižnou střelou snížili na 1:4. Ve 87. minutě Kuba svoji chybu napravil, po skvělém obranném zákroku od vlastního vápna vyvezl míč, parádní kolmicí vysunul Štěpána Drinku a ten zachoval v koncovce velmi klidnou hlavu a střelou k tyči zvyšuje na 1:5. V 90. minutě jsme mohli přidat další branku, ale průnik rychlonohého Vojty Dresslera končí střelou do tyče, následnou dorážku prováhal Táda Drinka, když míč nesledoval a odmítl se tak stát slavným. V 91. minutě rozhodčí Marika Štěpánková utkání končí, máme dobrý pocit nejen z výsledku, ale hlavně z předvedené hry. Klukům patří velké poděkování ! Teď nás čeká zápasová pauza, uvidíme, jak dlouhá bude.

Hodnocení pro tisk:

Libor Tobišek, trenér FCSK.: "Soupeři jsme věnovali spoustu šancí ,důsledkem naší nedůrazností a nepřesností , které potrestal góly."

Radka Stránská, trenérka FKDK: "Na umělce jsme předvedli velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězili. Pomohla nám velmi šťastná první branka po minele golmana, do poločasu jsme přidali ještě jednu branku, další tutovky ale bohužel neproměnili, navíc dvě branky nám nebyly uznány. Domácí jsme nepustili vůbec k ničemu. Na začátku druhé půle jsme přidali třetí branku a bylo rozhodnuto. Byť hra se poté vyrovnala, přidali jsme další branky, trefili 2x tyč, domácí v závěru pěknou střelou jen výsledek korigovali. Kluky musím pochválit ! Utkání zvládli velmi dobře i rozhodčí."

Diskusní téma: Áčko zvítězilo vysoko v Kobylicích !