FK Dolní Kalná "A" - TJ Slavoj Skřivany  1 : 2 (1 : 1 )

branky: 33. Martin Stránský - 43. Kofránek, 66. Staněk

rozhodčí: Styblík - Soukup, Janota

ŽK: 2:2

diváků: 160

sestava: Scharm - M.Zilvar, J.Navrátil, L.Strnádek, L.Dědek (80. D.Ježek) - Š.Drinka (49. L.Kalenský), Ma.Stránský, A.Kodytek, T.Hampl - V.Kodytek, V.Dressler (66. J.Jiřička)

Před týdnem jsme v poháru s Miletínem řešili přetlak hráčů, nyní se nám jich naopak nedostávalo, nejvíce "postiženým" postem byl střed zálohy, kde absence Michala Najmana a Míry Stránského byla více než citelná. Navíc do zápasu nakonec nezasáhl ani další středopolař Martin Bartoš, který se zranil na pátečním tréninku. V prvním poločase se hrál zcel vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách, hosté mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Ferda Scharm nás neskutečně podržel. Ale ani my jsme dvě tutovky nevyužili, ty po gólu doslova volaly. Ve 33. minutě vyslal Tomáš Hampl krásnou uličkou Vojtu Dresslera, ten předložil míč před bránu a Martin Stránský byl na brankové čáře důraznější a pohotovější, než hostující obránce - 1:0. A mohlo být ještě veseleji, rohový kop Martina Stránského skončil přesně na hlavě Víťi Kodytka, jeho hlavička však skončila pouze na boční síti. Před koncem poločasu jsme nedovedli odvrátit míč z vápna, ten se dostal ke Kofránkovi a jeho bomba prostřelila úplně vše - 1:1. Ještě začátkem druhého poločasu jsme měli zejména díky průnikům rychlonohého Vojty Dresslera několik náznaků zakončení, ale neměli jsme doplnění z druhé vlny a tak z toho nic nebylo. Soupeř začal získávat půdu pod nohama, ve druhém poločase byl lepší, ale opět nás v několika superšancích hostí podržel golman Ferda Scharm. V 66.minutě jsme zpackali trestný kop z velmi výhodné pozice, soupeř šel do brejku do naší rozhozené obrany a jeho zakončení bylo gólové - 1:2. Po odstoupení zejména Vojty Dresslera, kterého hosté tvrdým zákrokem vyřadili ze hry, jsme se do zakončení již téměř nedostli, soupeř hru kontroloval a nedovolil nám téměř nic. Naopak, měl další šance, ale Ferda v naší brance doslova čaroval. Utkání zvládla velmi dobře i trojice rozhodčích. Kluci předvedli bojovný výkon, rozhodně lepší než proti Miletínu, na soupeře to ale nestačilo. Pokud zaslouží někdo vyzdvihnout, tak jednoznačně golman Ferda Scharm, ten již třetí zápas po sobě dokázal, že naše obavy z postu golmana byly liché, v obraně dominoval Kuba Navrátil, který byl doslova hasičem, přes kterého se hosté neprosadili. V útoku měl velmi dobré momenty Vojta Dressler a opět se ukázalo, že když má dobrý náběh a hlavně do něho dostne přihrávku, je díky své rychlosti neuhlídatelný. Bohužel to nedovedeme brankově zúročit. Naopak někteří hráči musí přidat a dát do toho víc, hezky vypadat a po hřišti jen popobíhat prostě nestačí.

Diskusní téma: Áčku se vstup do sezony výsledkově nepovedl