Béčko otočilo zápas se silným Pilníkovem

FK Dolní Kalná "B" - Spartak Pilníkov   2 : 2 ( 0: 2 ), penalty 2:0

branky: 12. Langer, 44. Valkoun - 64. Najman, 66. V.Kodytek

rozhodčí: Smola - Přiklopil, Ryšálek (laik)

delegát OFS: Marek Pilný

ŽK: 0:4

diváků: 90

sestava: T.Lánský - P.Lacina, L.Dědek, J.Stránský (23. J.Jiřička), T.Drinka - L.Kalenský, Mi.Stránský, M.Najman, D.Sobotka (46. J.Strnádek) - D.Ježek (V.Kodytek), M.Lukeš (80. Tad.Drinka)

Pod Kaštany dorazil lídr třetí třídy, který disponuje velmi kvlitním kádrem, ve kterém se objevuje hned několik zvučných jmen trutnovského ať již dospělého, tak mládežnického fotbalu. Hosté začali velmi aktivně a ve 12. minutě se ujali vedení, po levé straně pláchl Starý, který ještě nedávno koketoval s ligovými Teplicemi, míč předložil "pod sebe" Langrovi a jeho placírka skončila přesně u tyče bezmocného Lánského - 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale střelecky se neprosadili, střely zejména Davida Ježka buď mířily těsně vedle, nebo je pochytal veterán v brance hostí Pavel Kuřík. Když už vše vypadalo, že poločas skončí nejtesnějším vítezstvím hostí, kopali pilníkovští rohový kop, na míč si naskočil zcela osamocený Valkoun a přesnou hlavičkou na zadní tyč pokořil Lánského podruhé - 0:2. Do druhé půle domácí prostřídali s jasným cílem vstřelit co nejdříve branku a utkání zdramatizovat. A to se povedlo. V 64. minutě dostal pěknou přihrávku do středu hřiště Michal Najman, oklamal vše, co mu stálo v cestě včetně golmana Kuříka a střelou do prázdné snížil na 1:2. O dvě minuty později si na centr Jardy Jiřičky na zadní tyč naskočil Víťa Kodytek a obdobnou hlavičkou jako pilníkovský střelec Valkoun vyrovnyl - 2:2. V této pasáži hry byli domácí lepším týmem a bylo jen škoda, že se jim nepodařilo vstřelit třetí branku. V závěru mohli strhnout vítězství na svoji stranu opět hosté, ale dvě tutovky neproměnili, nejprve střídjící Hospodka ve vyložené pozici přestřelil, chvíli po něm se vyznamenal golman Lánský, když zmařil průnik hostujícího útočníka. V 90. minutě rozhodčí Smola utkání ukončil a šlo se na penalty. Hned tu první Lánský nohma skvěle vyrazil, Tomáš Drinka vzápětí bezpečně proměnil. Ve druhé séri trefil hostující Vedmoch břevno a Jarda Jiřička přesně k tyči. Na Tádu Drinku už se tedy ani nedostalo, penalty vyhráváme 2:0 a připisujeme si plusový bodík.

Diskusní téma: Béčko otočilo zápas se silným Pilníkovem