Podzimní rozlučka se vydatně posílenému béčku herně ani výsledkově nepovedla. Na těžkém terénu byli hosté po většinu utkání fotbalovější, na šance sice dominovali domácí, ale jejich koncovka byla žalostná a tak dvě branky hostů znamenaly jasné vítězství a to si ještě dovolili zahodit pokutový kop. Utkání odřídila velmi dobře trojice rozhodčích. Fotbal rozhodují detaily a možná jedním z nich bylo i to, že byť kapitán Vlasta Bartoš vyhrál los, tak na popud golmana Ferdy se hrálo v prvním poločase na bukovinskou branku. Domácí se od úvodních minut trápili a byli to hosté, kteří prověřovali kvality našeho golmana. Ten se vyznamenal zejména v 11. minutě, když vytáhl parádní střelu hostujícího útočníka na tyč a minutu na to vyrazil nohama tváří v tvář hostujícímu hráči další tutovku. Ve 25. minutě poslal trenér Sobotka na hřiště čtyři nové hráče, ale na kvalitě hry se to vůbec neprojevilo, nezaujatý divák by se zeptal "a kdo že to hraje tu bé třídu ?". Ve 31. minutě promáchl Martin Šoulavý při pokusu o odkop míč, hostující hráč běžel zleva zcela sám na Ferdu, bránu sice těsně minul, ale na zadní tyči zavíral skvěle prostor mladíček Havlina - 0:1. To domácí malinko probudilo, tlačili se za vyrovnáním, ale nedařilo se jim, utápěli se v nepřesnostech a ztráceli až příliš jednoduše míče. Ve 37. minutě zaváhal golman Ferda Scharm, fauloval a velmi dobrý rozhodčí Přiklopil nařídil penaltu. K té se postavil druhý z bratrů Havlinů, Daniel, ale Ferda si na jeho oblouček k tyči počkal a skvěle ho lapil ! Ve 44. minutě měli domácí velkou šanci z trestného kopu těsně před vápnem, Dan Navrátil však trefil pouze tyč!
Ve druhém poločase měli domácí převahu, šance, ale nespadlo jim tam vůbec nic. A to šance bratrů Ježkových byly z kategorie tisíciprocentních. A tak přišel trest, v 77. minutě znovu zaváhal gólman Ferda Scharm, tak dlouho váhal s odkopem, až trefil dotírajícího Tomáše Reginu, od kterého se odrazil míč do sítě - 0:2. V závěru se domácí snažili výsledek alespoň korigovat, ale hosté hráli velmi zkušeně a absolutně k ničemu je nepustili.
Hráči hostí Jakubovi Hovězákovi přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený pažit!

FK Dolní Kalná "B" - SK Janské Lázně   0 : 2  ( 0 : 1 )

Branky: 31. Tomáš Havlina, 77. Tomáš Regina
Rozhodčí: Petr Přiklopil - Matyáš Diviš, Míra Seidel
ŽK: 2:2
Diváků: 60
Sestava: F.Scharm - M.Šoulavý, L.Dědek, J.Strnádek, O.Tušiak - L.Horák, M.Ježek, V.Bartoš, M.Lukeš - R.Jariček, D.Ježek
Průběžně střídali: Š.Drinka, M.Slavík, D.Navrátil, N.Bors, O.Kohout

Diskusní téma: Béčko sice v utkání dominovalo, ale hosté byli fotbalovější a z Kalné si odvezli plný počet bodů