Csaplárova past sklapla !

FK Dolní Kalná - FC Rudník   3 : 2 ( 0 : 2 )

branky: 50. Jarda Jiřička, 64. Zdenda Tauchman, 89. Vojta Dressler - 32. Filip Čáp, 35. Jan Charouz

rozhodčí: Jan Boubín - Dana Kalenská, Míla Nosek

diváků: 120

sestava: Ferda Scharm - Martin Zilvar, Tonda Kodytek (46. Lukáš Strnádek), Kuba Navrátil, Jarda Jiřička - Lukáš Kalenský, Dan Navrátil (Zdenda Tauchman), Míra Stránský, Štěpán Drinka - Víťa Kodytek (Tomáš Hampl), Vojta Dressler. Prúběžně ještě střídali: Míra Lukeš a Honza Strnádek

Na perfektně přípraveném pažitu jsme sehráli poslední zápas okresního poháru a chtěli jsme se s fanoušky rozoučit vítězstvím. Byť jsme v poločase o dvě branky prohrávali, nakonce se nám to, z mého pohledu zaslouženě, podařilo. Do zápasu jsme nastoupili opět s osmnnáctiletou zálohou a mladíci si vedli více než dobře, pětadvacet minut jsme soupeře mačkali jak citron, vytvořili si několik velmi dobrých šancí, ale ani z těch nejvyloženějších se nám skorovat nepodařilo. Rudník se na naší polovinu dostal pořádně až po půlhodině hry a hned z toho byla branka, když zaváhání Martina Zilvara potrestal mladík Filip Čáp. Domácí byli jako opaření a o tři minuty později znovu inkasovali, když se po pěkné kombinaci ve středu hřiště prosadil Jan Charouz. Domácí po výpadku znovu zabrali, ale korigovat výsledek se jim do poločasu již nepodařilo. Do druhé půle nastoupili stavebníci Zdenda Tauchman a Tomáš Hampl a hru ještě více pozvedli, ale hlavně, začali jsme střílet branky. V 50. minutě byl ve vápně po rohovém kopu nejdůraznější Jarda Jiřička a bodlem snížil - 1:2. V 64. minutě se prosadil, rovněž po rohovém kopu, krásnou patičkou Zdenda Tauchman a vyrovnal. V závěrečné dvacetiminutovce mohly strhnout vedení na svojí stranu oba týmy, podařilo se to ovšem pouze domácím, když se po pěkné přihrávce trefil minutu před koncem elegantně Vojta Dressler. V nastavení podržel domácí golman Ferda Scharm, který hostům zlikvidoval stoprocentní tutovku. Po kontumačním vítězství nad Žacléřem jsme se dočkali i toho skutečného, pohár však končíme se ziskem šesti bodů na posledním, pátém, místě. Pochvalu zaslouží nejen hlavní rozhodčí Boubín, ale i oba ochotní asistenti.

Před utkáním mužů byl Pod Kaštany sehrán turnaj mladších přípravek, kterým se děti rozloučily s jarní částí a v podstatě i s touto věkovou kategorií. Po turnaji dostaly odměny a občerstvení a užily si skákacího hradu.

Výsledky: FK Dolní Kalná - FC Mladé Buky 5:8, Sokol Vítězná - FC Mladé Buky 2:12, FK Dolní Kalná - Sokol Vítězná 3:9

Diskusní téma: Csaplárova past sklapla !