• FCSK: Holý-Dvořák, Hejcman, Vincour, Drábek-Trutnovský, Říha(63.Pšenička), Vávra, Hrubý- Havlíček(92.Dařbuján), Němec(68.Hrubeš)

• FKDK: 38. D.Ježek, 87. A.Kodytek
  • FCSK: 44. Vincour

Hodnocení utkání

• Tomáš Navrátil starší

Úvodní desetiminutovka patřila domácím, Ti ale svoji tutovku hned ve druhé minutě nevyužili. Hosté se rozjížděli pomalu, ale poté ve čtyřech pětinách utkání fotbalově kralovali. Slepený gól a přísná penalta domácí sice nepoložily, ale směrem dopředu jim chybí fotbalová kvalita a soupeřova golmana v podstatě neohrozili. Až v posledních deseti minutách přišel jakýž takýž tlak a snížení Kodytkem, více však již velmi kvalitní soupeř nedovolil, naopak mohl přidat z brejků další minimálně dvě branky.

• Petr Průcha, trenér (hosté)

Dle předpokladu to bylo bojovné utkání. Byť jsme v první půli nehráli moc dobře, tak jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, tím jsme se dostali, kam jsme chtěli a tušili, že ve druhém poločase budou vznikat díry v kalenské obraně. Ty také vznikaly a jen naší neschopností jsme nedokázali rozhodnout a jak už to ve fotbale bývá po našem nedůrazu ve velkém vápně 10.minut před koncem jsme obdrželi branku. Ideální výkon to zdaleka nebyl, ale alespoň člověk ví, na co se má do příštího mače zaměřit.

• Martin Bartoš

V sobotu za prosluněného počasí tým v Dolní Kalné přivítal Spartak Kobylice. Skvělé povětrnostní podmínky slibovaly velkou diváckou účast a předešlé duely zase bojovný a čestný fotbal.

Úvod utkání se dolnokalenským hráčům vydařil. Pohledné kombinace sebou přinášely šance na skórování, kterou měl již ve 2. minutě Vít Kodytek. Soupeř v pravý moment lehce vypíchl míč a zhatil jeho střeleckou snahu. Další se bohužel neujala a hosté se začali dostávat ke slovu. Ve 23. minutě přízemní centr prošel přes dva domácí stopery a větší důraz kobylických ve vápně způsobil, že se balon dostal k osamocenému útočníkovi Havlíčkovi. Ten nedal domácímu brankáři šanci. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ovšem hostující celek byl při řešení útočných akcí progresivnější. Přesná ulička na hostujícího útočníka sebou přinesla velmi ošemetnou situaci, kdy se po souboji brankáře Slacha s útočníkem hosté dožadovali penalty. Sudí jen rozpřáhl a ukázala na rohový kop. Po exekuci míče už rozhodčí viděl a slyšel nedovolený zákrok a ihned ukázal na pokutový kop. Honza Slach sice směr vystihl, ale penalta měla gólové parametry. Havlíček si tak připsal druhý zářez ve 33. minutě. Tak skončil první poločas, tedy 0:2

Ve druhém poločase se kalenští snažili zvrátit nepříznivý vývoj utkání a potěšit tak věrné fandy. Snaha byla enormní, ale do kolen naše mužstvo srážely nepřesné finální, ba dokonce „předfinální“ přihrávky. Tyto chyby dávaly šanci na brejky hostů do otevřené obrany. Zásluhou velmi kvalitní defenzivy a brankáře se stav skóre pro hráče ve „vosím dresu“ nezhoršoval. V 80. minutě se po několika odrazech ve vápně Kobylic dostal míč k Antonínovi Kodytkovi, který pohotovou placírkou korigoval stav na 1:2. Ve zbytku utkání se už domácí, i přes obrovskou touhu vyrovnat, k žádné velké příležitosti nedostali a prohráli.