• SK Miletín: Richter - Nosek, Leplt, Machačka, Novotný - Krátký (65.Kulina), Kněžourek, Němeček, Nálevka - Vondrouš (65.Hátle), Urban (86.Drahonínský)

• FKDK: Kodytek, Vl. Bartoš
  • SK Miletín: Krátký, Nosek

Hodnocení utkání:

• Antonín Kraus asistent trenéra (hosté):

Zápas rozdílných poločasů. V tom prvním jsme dobře kombinovali, vstřelili dvě branky a tři stoprocentní šance trestuhodně zahodili. Do druhé půle jsme vstoupili vlažně, za což nás domácí potrestali kontaktní brankou a z jasné záležitosti bylo drama až do poslední minuty. Za první poločas jsme si však tři body zasloužili, fotbal se však hraje na dva poločasy a příště by takový výpadek mohl znamenat bodovou ztrátu.

• Martin Bartoš

Dolní Kalná ve svém úvodním utkání na domácím hřišti přivítala SK Miletín. Na poslední chvíli se omluvil Honza Slach, tudíž domácí museli sáhnout do rezerv. A tak si svoji krajskou premiéru odchytal známý Jan Lukeš!

V prvním poločase měli převahu hosté z Miletína. Dařila se jim kombinace ve středu hřiště, ze kterých těžili krajní záložníci, kteří dostávali přesné míče za obranu. Společnými silami se ovšem domácí obraně s brankářem podařilo všechny tyto útoky vynulovat, až do 19. minuty. Hostující hráči výborně sehráli signál, ze kterého plynul přesný dlouhý pas na volného záložníka. Ten tváří v tvář brankářovi Honzovi Lukešovi uspěl. Slabá, ale přesná střela zapadla k tyčce domácí branky. Hosté nepřestávali útočit a po sporném zákroku v domácím vápně, nařídil rozhodčí Luboš Říha pokutový kop. Tu proměnil opět hostující záložník Němeček. Domácí se snažili korigovat stav ještě do poločasu. Toho využili hosté k brejkům. Avšak výborný Lukeš, či stoper Jakub Navrátil dokázali míč uklidit ještě před brankovou čárou. Poločas tak skončil 0:2.

Do druhé půle se trenér snažil hráče namotivovat ke korekci výsledku a povedlo se. Kalnou vstoupila mnohem aktivněji, čímž vyrovnala hru a vytvořila si brankové příležitosti. V 67. minutě se po centru prosadil domácí veterán Zdenda Tauchman, který perfektní hlavičkou nasměroval míč za záda miletínského brankáře. To Kalenské nabudilo, ještě více a utkání získalo odlišný ráz než úvodní petačtyřicetiminutovka. Domácí se prosazovali zejména po krajích a nechybělo málo ke vstřelení vyrovnávací branky. Tu měl jako na zlatém podnose Víta Kodytek. Bohužel jeho dorážku dovedl na poslední chvíli zneškodnit stoper, který tak zachránil už překonaného brankáře. Domácí se tlačili do vyrovnání, seč jim síly stačily, ale na případnou korekci skóre to nestačilo. Kalná tedy prohrála s Miletínem 1:2.