Kalná v úvodním utkání podlehla v Polici nad Metují

TJ SPARTAK POLICE N.M. VS. FK DOLNÍ KALNÁ

3:0

Branky: 19. Motyčák , 30. Hejnyš , 41. Kollert

Sestavy:

• Domácí: Štěpánek - Rieger , Šnábl , Kollert(90.Kuchta) , Hauschke - Pataki(76.Hečko) , Jandík , Klapkovský , Hejnyš(57.Pokorný) - Motyčák(64.Kadavý) , Bergmann(83.Werner)
  • Hosté: Slach - Bartoš V. , Tauchman , Navrátil J., Dědek - Najman , Kodytek A. , Jiřička , Bartoš M. - Kodytek V. , Ježek D.(77. Ježek M.)

ŽK:

• Domácí: 70. Klapkovský
  • Hosté: 2. Navrátil J., 29. Tauchman , 37. Dědek

Hodnocení utkání:

• Jan Ticháček - vedoucí mužstva (domácí):

První poločas jsme dokázali brankové příležitosti proměnit,druhý byl oboustraně velmi nepřesný.

• Tomáš Navrátil st. (hosté):

Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, v prvním poločase byli fotbalovějším a hlavně důraznějším mužstvem a vstřelili tři branky, které rozhodly o osudu utkání. Druhá půle již byla vyrovnaná, ale my jsme byli směrem dopředu naprosto neškodní. Soupeři gratulujeme k vítězství.

• Martin Bartoš

Naše první cesta ve skupině "E" nás zavedla do již známé Police nad Metují. Hráče a početný divácký fanklub přivítalo zimní počasí, -2˚C. Všichni jistě tušili, že hráčům už taková zima nebude!

Vstup do utkání se nám moc nepovedl. Již v 19. minutě jsme museli lovit míč ze sítě. Na odvrácení centru z pravé strany si šel jak nový gólman Honza Slach, tak i Láďa Dědek. Bohužel špatná komunikace způsobila srážku a dosti ulehčenou práci pro domácího Motyčáka, který skóroval. Kalenským hráčům chyběl důraz ve vápně a hosté je potrestali znova. Na centr do vápna si naskočil domácí útočník. Jeho hlavičku však Honza Slach vytěsnil na nikým neobsazeného Hejnyše, který dle signálu pomezního doklepl míč za brankovou čáru. To hostující obrana nesla velmi nelibě a následovalo žlucení za protesty. Nic platné … 2:0 ve 30. minutě. Kalná se snažila umírnit náskok domácích, ale ambice končily na přílišné nepřesnosti. Nastala 41. minuta. Opět gól, škoda ho! Špatná domluva a štěstí domácích přiměla upravit skóre napotřetí.

Do druhé půli se trenér snažil hráče povzbudit a přimět je s výsledkem něco udělat. Kalenští vyrovnali důraz a začalo se dařit kombinovat. Bojovnost našim nechyběla a začali se dostávat směrem kupředu. Tam ofenzivní manévry povětšinou končily řízným odkopem domácích stoperů. Přesto v polovině druhého poločasu dali hráči Kalné branku. Zdeněk Tauchman poslal dlouhým nákopem míč do vápna, kde si jej elegantně zpracoval David Ježek a poslal míč „pod sebe“, ten našel Vít Kodytek a doklepl ho do branky. Sudí však svým „jestřábím“ okem zaznamenal překročení pravidel. Nemilosrdně zvednutý praporek znamenal jediné, offside! Mrzutí borci ve žlutých dresech se však nevzdávali a snažili se, seč jim síly stačily. Obrovskou šanci měl Vít Kodytek, ujal se píchnutého míče od Michala Najmana a mířil si to sám na branku. Nešťastné předkopnutí meruny těsně za hranicí velkého vápna si v klidu stáhnul domácí brankář. Další akce směrem dopředu nebyly již tak produktivní, přestože nám k tomu velmi pomáhala naše obrana, která si zaslouží za druhý poločas pochvalu.

Police nad Metují tak zaslouženě vyhrála a potvrdila roli favorita. Obdiv a poděkování patří pro věrné kalenské fandy, kteří téměř v arktické zimě povzbuzovali a fandili až do konce!!! Děkujeme.