Parádní divácká kulisa viděla vítězné derby !

FK Dolní Kalná - FC Vrchlabí    3 : 2 ( 2 : 1 )

branky: 4. Láďa Dědek, 32. Lukáš Kalenský, 54. Jarda Jiřička - 3. Martin Tauchman, 69. Dan Navrátil

rozhodčí: Jindřich Hanuš - Pavel Soukup, Václav Hlavsa

delegát KFS: Lukáš Vojtěch

ŽK: 0:1 (53. Honza Šimůnek)

diváků: 170 platících + kempaři

sestavy:

FKDK: F:Scharm - M.Zilvar, J.Navrátil, L.Dědek, V.Kodytek - Š.Drinka, J.Jiřička, M.Stránský, T.Hampl - V.Dressler (88. J.Strnádek), L.Kalenský (82. M.Lukeš)

FCV: J.Klekner - J.Šimůnek (79. O.Šíd), J.Zajic, D.Štefan, D.Burger - M.Hawel (34. A.Zajiíc), V.Pokorný (O.Zarebski), D.Navrátil, E.Chleborád - S.Mlejnek (55. M.Votoček), M.Tauchman

Derby se hrálo v parádní divácké kulise, na skvěle připraveném pažitu, padlo pět branek, domácí získali první tři body v soutěži a hosty sesadili z prvního místa v tabulce. Derby nabídlo i souboj bratří Navrátilů a premiéru nového hlasatele Milana Noska. Ale pěkně popořadě. Hosté byli od začátku utkání aktivnější a hned ve třetí minutě šli do vedení, Víťa Kodytek ztratil u postranní čáry míč, toho se zmocnil syn našeho předsedy Martin Tauchman a přízemní střelou na zadní tyč nedal Ferdovi k nevoli diváků šanci - 0:1. To byla velmi studená sprcha, naštěstí ani ne za minutu bylo vyrovnáno. Kurioznější branku ale kalenské hřiště nepamatuje ... Stoper Láďa Dědek nakopl míč z půlky hřiště na soupeřovu bránu, mladý hostující golman Honza Klekner si chtěl lehký míč, který se k němu sotva dokulil, zpracovat, ten mu však záhadně podklouzl pod nohou a skončil k překvapení všech v síti - 1:1. Tato velmi laciná branka hosty poznamenala. Ve 23. minutě kopal Lukáš Kalenský roh, po prudké hlavičce Ládi Dědka byl na brankové čáře neskutečný závar, ale míč se nám do brány protlačit nepodařilo. Ve 32. minutě se trefil krásně z trestného kopu Lukáš Kalenský, míč před golmanem "zaplaval", své asi sehrálo i oslnění sluníčkem - 2:1. Ve 39. minutě jsme mohli vedení zvýšit, Štěpán Drinka se výborně prosmýkl středem hřiště až před golmana Kleknera, na poslední chvíli ho ale zablokovali vracející se obránci. Poločas tedy 2:1 pro domácí. Druhý poločas pro nás začal nejlépe jak mohl, přidali jsme třetí branku. V 53. minutě zahrával Lukáš Kalenský trestný kop z téměř poloviny hřiště, precizně kopnutý míč se dostal až ke golmanovi Kleknerovi, jenže ten ho neudržel a hbitý Jarda Jiřička mu ho poslal do sítě - 3:1. Od této chvíle nás však hosté zmáčkli a na naší bránu létal jeden nebezpečný míč za druhým. V 66. minutě chytil Ferda přihrávku od Tomáš Hampla a na popud pomezního rozhodčího zahrávali hosté z nějakých šesti metrů nepřímý volný kop za malou domů. Ten napálil Dan Navrátil naštěstí jen do břevna, žili jsme tedy dál. V 69. minutě fauloval ve středu hřiště zbytečně Jarda Jiřička, míč si postavil opět Dan Navrátil a z dobrých pětadvaceti metrů trefil břevno, od něho se však míč odrazil do Ferdovy nohy a od ní bohužel do brány, velmi smolný gól - 3:2. Byli jsme pod soustavným tlakem, v 76. minutě jsme však mohli utkání rozhodnout, Lukáš Kalenský zakroutil do vápna precizně trestný kop, následný závar na brankové čáře ale znovu gólem neskončil. V 90. minutě měli naopak závar před Ferdou hosté, ale ani oni se neprosadili. Závěr utkání jsme zvládli takticky velmi dobře a po tříminutovém nastavení jsme se mohli, spolu se skvělými fanoušky, radovat z prvních třech bodů. Ke kvalitě utkání přispěl velmi dobrým výkonem i nový hlasatel Milan Nosek, kterému bychom chtěli moc poděkovat. Zraněnému hráčí FCV Markovi Hawlovi přejeme brzké uzdravení.

Hodnocení pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Derby se vším všudy, parádní divácká kulisa, pět branek, svižný bojovný fotbal okořenný 3 body pro nás. Kluky musím pochválit, dali do toho srdíčko, byť jsme prohrávali, utkání jsme otočili a v závěru s vypětím všech sil ubránili. Hosté nebyli rozhodně horším týmem, druhý poločas zcela ovládli, ale na rozdíl od minulého utkání je tentokrát nepodržel golman. Těší mě, že všech pět branek dali hráči z Dolní Kalné. Utkání odřídili výborně rozhodčí. Fanouškům děkuji za neskutečnou podporu."

Luděk Vojtíšek, ved.mužstva FCV: "Vrchlabí již ve 3.minutě vedlo. Domácí však za vydatné pomoci hostů vyrovnali. Tým FC byl lepší, ale kalenští hru svojí bojovností vyrovnali a ke konci půle byli lepším týmem. Po zásluze šli do vedení a stav vylepšili v úvodu druhé části. Vrchlabí dělala bojovnost domácích nemalé problémy. Poté se tým hostů zmobilizoval. Padla kontaktní branka, ale hráči celku FK výsledek i se štěstím ubránili. Všechny obdržené branky byly po chybách a jejich chuť po vítězství byla menší než u celku soupeře."

Diskusní téma: Parádní divácká kulisa viděla vítězné derby !