První prohra v zimní přípravě, chybělo nasazení a kvalita na míči

Domácí začali aktivněji, byli častěji na míči, ale do žádného zakončení se nedostali. Ve 13. minutě si gólman Ferda zařval klasické "mám", a opravdu měl, ale míč v brance, Martin Bartoš mu do ní poslal pěknou hlavičkou ukázkového vlastence - 1:0. Ve 22. minutě bylo vyrovnáno, Tomáš Navrátil našel přesným pasem z půlky hřiště svého bratra Dana, ten si míč ukázkově zpracoval a levačkou zakončil pohotově přesně k tyči - 1:1. Ve 26. minutě se domácí dostávají znovu do vedení a znovu v tom má prsty náš gólman, když se do prázdné branky trefil hlavou Petr Žďárský - 2:1. Ve druhém poločase jsme tahali za výrazně kratší konec, domácí nás přehrávali a nakonec i přestříleli. My jsme nehráli dobře, poměrně hodně jsme faulovali a nabízeli tak domácím spoustu standartních situací, navíc jsme byli nepřesní a pomalí v rozehrávce. Ve 48. minutě z nás domácí po rozehraném trestném kopu udělali diváky a pohodlně zvýšili na 3:1. V 61. jsme mohli snížit, na domácího gólmana Pavla Blažka pelášil Štěpán Drinka, koncovku ale nezvládl a místo zakončení upadl. V 64. minutě se vyznamenal gólman Ferda Scharm, který vyrazil parádní trestňák Marka Hanuše přímo do šibenice. V 66. jsme se dostali po velmi pěkné kombinaci do zakončení, střelu Dana Navrátila však srazil na brankové čáře domácí obránce. O dvě minuty později jsme se ale již dočkali, Martin Tauchman se prosadil na levé straně, míč propadl k Tomáši Hamplovi a ten rozvlnil síť za domácím gólmanem podruhé - 3:2. Závěrečnou čtvrthodinku jsme ale vůbec nezvládli. Postupně jsme odešli fyzicky a domácí toho dokonale využil. V 79. se prosadili po trestném kopu, který jsme odvrátili, druhý míč ale měl domácí hráč a pěknou střelou nedal Ferdovi šanci - 4:2. V 83. minutě jsme ztratili nepřesnou rozehrávkou míč, domácí šli do přečíslení, které zakončili pátou brankou - 5:2. V 85. minutě jsme dostali další branku a byli zralí na ručník - 6:2. Poslední šanci utkání měli domácí, když trefili v 87. minutě z trestného kopu tyč. V 90. minutě utkání o 33 kg lehčí rozhodčí Pepa Janota ukončil.

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Domácí vyhráli zcela zaslouženě a jednoznačně, nám se utkání příliš nepovedlo, ovlivnily ho dvě úvodní laciné branky v naší síti, tentokrát nám oproti minulému utkání chybělo větší nasazení a kvalita na míči, věřme, že si hráči uvědomí, že bez tréninku to nepůjde. Pomalu již musíme začít tvořit základní sestavu, se kterou půjdeme do jarní části. Domácím k vítězství gratuluji a Markovi Havlovi přeji brzké uzdravení."

FC Vrchlabí - FK Dolní Kalná    6  :  2  ( 2 : 1 )
Branky:
Dan Navrátil, Tomáš Hampl
Rozhodčí: Janota - Dytrych, Rolf
Diváků: 60
Sestava: A.Scharm - M.Bartoš, T.Navrátil, J.Navrátil, Š.Hančovský - M.Slavík, Z.Tauchman, M.Stránský, D.Navrátil, L.Kalenský - Š.Drinka
Průběžně střídali: T.Hampl, M.Tauchman, V.Dressler, V.Bartoš

Další přípravné utkání sehrajeme opět na UMT ve Vrchlabí v sobotu 2. 3. netradičně od 12:00 proti Spartaku Hajnice, vedoucímu celku Okresního přeboru Trutnov.

Diskusní téma: První prohra v zimní přípravě, chybělo nasazení a kvalita na míči