V prvním přípravném utkání prohra s trutnovskými mladíky !

MFK Trutnov st. dorost U19 - FK Dolní Kalná    5  :  3   ( 4 : 1 )

branky: Tonda Kodytek, Tomáš Navrátil, Jakub Navrátil

rozhodčí: Míra Seidel

diváků: 20

sestava: Podstata (46. Kašpar)-Dědek (46. V.Bartoš), Tauchman (46.M. Ježek), J.Navrátil, J.Jiřička-Najman (46. M.Bartoš), T.Navrátil, A.Kodytek, Hampl-V.Kodytek, Slavík (46.M.Lukeš)

První přípravné utkání u tomto roce jsme sehráli na umělce v Trutnově, kde nám byl soupeřem domácí dorostenecký tým U19, hrající českou divizi staršího dorostu. Hrálo se za mrazivého počasí (minus sedm) a od počátku v poměrně svižném tempu. Po pěti minutách hry jsme se dostali do vedení, když Toncek Kodytek zakončil pěknou kombinaci vedoucí brankou. Po úvodní desetiminutovce ovšem převzali iniciativu domácí mladíci a byli výrazně lepším týmem. Na jejich rychlost a kombinační schopnosti jsme nebyli schopni kolikrát vůbec reagovat a tak nikdo z dvaceti promrzlých diváků se nedivil, že to bylo najednou 4:1. Tak skončil i poločas. Ve druhé půli již nebyl tlak domácích tak výrazný a do zakončení jsme se dostávali i my. Jenže, stejně ovšem jako domácí, jsme v několika vyložených šancích zcela propadli. Nejprve jsme inkasovali velmi laciným "obloučkem" na 5:1, poté jsme se ale dokázali dvakrát prosadit. Nejprve snížil na 5:2 z velmi pěkné akce Tomáš Navrátil a o chvíli později po skrumáži i jeho bratr Jakub na 5:3. Další šance zůstaly, bohužel, nevyužity. Domácí zlobili svojí rychlostí a přímočarostí, ale i oni tři své tutovky nepochopitelně zazdili ! Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím domácích 5:3, objektivní výsledek velmi slušně hraného utkání by byl ale 11:6. Pro nás to bylo velmi poučné utkání, pro většinu hráčů první kontakt s míčem po dvou měsících, neboť úvodního pátečního tréninku zimní přípravy se zúčastnilo pouhopouhých šest borců .... !!!