Z Kopidlna vezeme dva body !

FK Kopidlno - FK Dolní Kalná   1 : 1 ( 1 : 0 ), penalty 5:6

branky: 12. Komárek (pen.) - 59. Jakub Navrátil

penalty: dali - Jarda Jiřička, Jakub Navrátil, Zdenda Tauchman ml., Míra Stránský, Lukáš Kalenský a Martin Zilvar, nedal - Láďa Dědek (břevno)

rozhodčí: Jakub Ježek - Pavel Fišer, Štěpán Prušinovský

delegát KFS: Lukáš Vojtěch

ŽK: 4:2

diváků: 125 (20 z Dolní Kalné - děkujeme !!)

sestava: F.Scharm - M.Zilvar, J.Navrátil, L.Dědek, L.Strnádek - J.Jiřička, Z.Tauchman ml., M.Stránský, L.Kalenský - Š.Drinka (86. Z.Tauchman st.), M.Lukeš (73. J.Kalenský)

K poslednímu letošnímu utkání jsme zajížděli na žhavou půdu do Kopidlna, navíc soupeři jsme měli co vracet, neboť hned v prvním kole vyhrál pod kaštany 3:2. Měli jsme problém dát dohromady 11 lidí, z pracovních důvodů byli omluveni bratři Kodytkové, zranění nepustilo do hry Vojtu Dresslera, nemoc Tomáše Hampla a disciplinární trest Tomáše Navrátila. Lavičku tak musela zaplnit stará garda a patří ji za to velké poděkování. Na velmi tvrdém hřišti, na kterém se příliš kombinační fotbal hrát nedal, měli první tutovku již ve druhé minutě domácí, ale Ferda nás skvěle podržel a gólovou střelu Klabana nohama vyrazil. My jsme se dostávali do hry velmi pozvolna, navíc od 12. minuty jsme prohrávali, když mladý a nezkušený rozhodčí Ježek pískl po nevinném zákroku Martina Zilvara velmi přísnou penaltu, ze které poslal Komárek domácí do vedení - 1:0. Postupem času jsme hru vyrovnali a měli ohromnou šanci na vyrovnání, po sklepnutí Jardy Jiřičky běžel sám na bývalého golmana Starých Buků Michala Pelce Štěpán Drinka, ale míč "narval" pouze do brankáře. Vzápětí střílel pěkně Zdenda Tauchman, ale branku těsně minul. Ve druhé půli vyrovnaný fotbal pokračoval, více šancí však měli domácí hráči, kteří těžili zejména z dlouhých nakopávaných míčů a ze standartních situací. Naše obrana skvěle řízená Kubou Navrátilem a výborně chytajícím Ferdou Scharmem je však do gólové situace již nepustila, byť někdy se k nám přiklonilo i potřebné štěstí. Naopak, po krásném fotbalovém momentu se nám podařilo vyrovnat. V 59. minutě byl ve středu hřiště faulován Míra Stránský, na precizně zahraný trestný kop Lukáše Kalenského si naběhl za obranu Kuba Navrátil a přesnou hlavičkou trefil šibenici - vyrovnáno 1:1. Domácí nás v závěru zmáčkli, ale již jsme to udrželi a za remízu získali jeden bodík. Ten druhý jsme si připsali po penaltách, až do stavu 5:5 byli střelci neomylní, pak ale Ferda dvě penalty skvěle chytil a i když střela Ládi Dědka skončila na břevně, tak Martin Zilvar nezaváhal a přesnou střelou pod břevno nám zajistil plusový bodík. Klukům bych chtěl poděkovat za zodpovědný výkon, Zdendovi Tauchmanovi st. a Pepovi Kalenskému pak za velmi ochotnou výpomoc.

Vladimír Hnát, trenér FKKo.: "Hra vypadala jako by jsme mužstvo již zazimovali před utkáním, zápas utíkal v poklidu a ke konci už jsme výsledek nepřeklopili na naši stranu. Za podzim tedy mírný optimismus a všem pevné zdraví."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: " Pro nás zlaté dva body, domácí byli na velmi tvrdém trávníku určitě lepší na vyložené šance, nás ale podržel brankář a sami jsme dovedli po trestném kopu vyrovnat, když domácí šli do vedení již v úvodu utkání z přísné penalty. V závěru nám ale mladý rozhodčí naopak penaltu asi odpustil, závěrečný penaltový rozstřel jsme zvládli, kluky musím pochválit a poděkovat hráčům staré gardy, utkání jsme dohrávali s dvojicí útočníků, kterým bylo dohromady 95 let !"

Diskusní téma: Z Kopidlna vezeme dva body !