SK Miletín - FK Dolní Kalná   4 : 2 ( 3 : 1 )

branky: Hátle 3, Kňourek - Š.Drinka, D.Ježek

rozhodčí: Hofman - Vlachý, Kulhánek (klubový AR)

ŽK: 1:0

diváků: 45 (z toho 20 v hospodě a 15 z Dolní Kalné)

sestava: A.Scharm - M.Zilvar, J.Navrátil, M.Šulc, D.Ježek (61.L.Kalenský) - Š.Drinka, Mi.Stránský, M.Najman, T.Hampl - V.Dressler, V.Kodytek

Na podmáčeném trávníku a v téměř zimním počasí jsme jako již tradičně v Miletíně neuspěli. Domácí zahájili utkání tutovkou, ale neskutečným reflexem nás podržel golman. V 8.minutě prostrčil Vojta Dressler míč do uličky Štěpánu Drinkovi a ten poslal vyběhnuvším Richterovi míč mezi nohy - 0:1. Ve 12. minutě domácí nastřelují tyč a ve 21. minutě utkání otáčí. Nejprve si za našimi stopery počkal na centrovaný míč Hátle, v klidu a neobtěžován si ho zpracoval na prsa a pohotově pod břevno zavěsil - 1:1. Půlminutu na to měli domácí další šanci po průniku Bartoníčka, ale naštěstí ji neproměnili, míč jsme odvrátili na roh. Z něj jsme ale opět inkasovali, Tomáš Hampl se na přední tyči místo souboje jen přikrčil a znovu Hátle poslal domácí lehkou hlavičkou na zadní tyč do vedení - 2:1. Ve 29. minutě si nše defenziva připadala jak v plaveckém bazénu, když nás domácí hráči doslova fotbalově vykoupali a Hátle dává do prázdné branky na 3:1. Ve 31.minutě byl velmi nešetrně faulován Štěpán Drinka a domácí veterán Krátký byl rád, že se nešel sprchovat. Ve 45.minutě jsme mohli snížit, Richter v brance domácích však předvedl parádní zákrok a dělovku Míry Stránského vyrazil na břevno a na roh. Ve 47.minutě střílel z velmi výhodné pozice Hátle, branku naštestí netrefil. Ve 49. minutě nás domácí opět rozebrali, zakončení však naštestí ve stoprocentní šanci nezvládli. V 50. minutě nás zachránilo břevno, v 58. minutě snižuje David Ježek šťastnou střelou na 3:2, to všk je z naší strany vše. V 74. minutě běžel zcela sám na Ferdu domácí špílmachr Bartoníček, ale na našem golmanovi ztroskotal. V 77.minutě domácí zvyšují na 4:2, oblouková střela střídajícího Kňourka zapadla přesně k zadní tyči zaskočeného golmana Ferdy. V 81. minutě nás opět drží nad vodou golman, když postupně chytá střelu z malého vápna i následnou hlavičku. V 87. minutě se domácí neprosazují v samostatném nájezdu z pravé strany, když si opět vylámou zuby na našem golmanovi.

Antonín Kraus, vedoucí SK Miletín: "Odehráli jsme zatím nejlepší utkání v této sezoně. Nechyběl tah na bránu dařila se kombinace a byla vidět touha po vítězství. Jediný problém, tak jako v předchozích zápasech byla naše koncovka. Dát čtyři branky je sice super, ale v zápase kdy máte tolik tutovek je to málo."

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: "V počasí, kdy by ani psa nevyhnal, na perfektním, ale silně podmáčeném pažitu zasloužené vítězství domácích. Po herní stránce výsledek odpovídá průběhu hry, vzhledem k šancím však nikoliv, domácí si jich vypracovali na tři zápasy, z minimálně deseti dali ale "pouze" čtyři branky, my jsme byli výrazně produktivnější, ale dva góly ze tří šancí na body proti výrazně fotbalovějším domácím stačit nemohly. Utkání zvládli velmi dobře rozhodčí, včetně domácího proškoleného laika Jindry Kulhánka."

Diskusní téma: Z Miletína odjíždí áčko jako již tradičně bez bodů