Další přípravné utkání jsme sehráli na krásné nové umělce proti rezervě divizního MFK Trutnov. Až na gólmana Ferdu Scharma, kterého skvěle nahradil dorostenec Honza Štilec, jsme byli kompletní a odhodlaní se s kvalitním soupeřem poměřit. První poločas byl zcela vyrovnaný, domácí měli možná míč častěji na kopačkách, my jsme však byli nebezpečnější. Zatímco se domácí za celý poločas k ohrožení naší branky nedostali, my jsme měli tři příležitosti a vstřelili jsme i úvodní branku. Dan Navrátil poslal parádní přihrávku na Martina Tauchmana, ten našel ve vápně svého bratra Zdendu a ten střelou k tyči nezaváhal - 0:1. Další velmi slibné šance jsme bohužel nevyužili. Druhý poločas jsme ještě deset minut hráli vyrovnanou partii, pak nás ale soupeř zmáčkl a my jsme se nedostali z vlastní poloviny. Domácí sice měli drtivý tlak, šance si ale nevytvářeli. Pravdou je, že jsme jim zblokovali velké množství střel, které mířily do naší branky. My jsme měli v závěru utkání dva brejky, ale bohužel jsme zakončení nezvládli. Až minutu před koncem jsme se radovali podruhé, Lukáš Kalenský obral o míč váhajícího obránce, krásnou kličkou ho oklamal a střelou k tyči překonal domácího gólmana - 0:2. Vzápětí rozhodčí Roman Nývlt utkání ukončil.

Hodnocení utkání:

Roman Truneček, trenér MFK Trutnov "B": Soupeř dnes vyhrál zaslouženě, my jsme nebyli silní ani ve středu hřiště, ani po krajích. Někteří hráči nebyli na utkání připraveni.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, domácí působili fotbalověji, my jsme ale byli více nebezpeční. Po parádní akci jsme se ujali vedení, další branku již se nám ale ani přes několik šancí přidat nepodařilo. Druhá půle byla ve znamení domácích mladíků, trvale nás přikovali na naší polovinu a byť si žádnou velkou šanci nevypracovali, tak jsme měli velké štěstí, že všechny jejich střelecké pokusy se nám podařilo s vypětím všech sil zablokovat. V poslední minutě na sebe narazili dva bývalí spoluhráči z žáků MFK Trutnov, Kevin Houdek zazmatkoval v rozehrávce, Lukáš Kalenský ho obral o míč, krásnou kličkou se ho zbavil a střelou k tyči pojistil naše vítězství.

MFK Trutnov "B" - FK Dolní Kalná  0 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: 23. Zdenda Tauchman, 89. Lukáš Kalenský

Rozhodčí: Roman Nývlt

Diváků: 30

Sestava FKDK: J.Štilec - M.Zilvar, J.Navrátil, T.Navrátil, M.Bartoš - M.Stránský - T.Hamp, Z.Tauchman, D.Navrátil, L.Kalenský - Š.Drinka

Průběžně střídali: M.Tauchman, V.Dressler, Š.Hančovský, M.Slavík

Diskusní téma: Zdenda Tauchman a Lukáš Kalenský svými brankami rozhodli kvalitní přípravné utkání proti rezervě MFK Trutnov